„Počítali jsme s tím, že Třebíč bude nepříjemná. Zároveň jsme ale věděli, že by soupeři mohly po vítězném derby s Jihlavou chybět síly. Stejně jako nám po výhře nad Chomutovem,“ přemítal kouč Rebelů Petr Novák.

Jenže ani on nemohl tušit, jak bídný výkon Horácká Slavia podá. „Nevím, jestli to byl nejhorší výkon v sezoně, ale nejhorší výsledek to je,“ bilancoval Novákův protějšek Jaromír Šindel.

Pro výkon svého výběru ale našel objektivní omluvu: „Hráči šli do utkání s teplotou a nachlazením, čekali jsme, jak dlouho vydrží.“
Šindel musel postavit hodně okleštěnou sestavu bez nemocných Petra Obdržálka s Marcelem Hrbáčkem, týmu chyběli i reprezentanti Jan Káňa, který musel s teplotou výběr dvacítek před odletem do Petrohradu stejně opustit, a Jakub Kania. Prostor tak dostali i tři junioři.

Rebelové v plné síle

„Napadla nás nějaká, doufám, že ne prasečí chřipka, či viróza. Jsme rádi, že někteří hráči utkání vůbec dohráli,“ omlouval debakl. „Podle toho se odvíjel i výkon na ledě. Hráči byli všude pozdě.“

Jaký rozdíl oproti sobotnímu derby Jihlavou (5:2)! Tentokrát byli v roli komparzistů naopak Třebíčští. Mátožní byli i tradiční bijci Milan Přibyl s Martinem Bartošem, nepomohlo ani dvojí prostřídání gólmanů.

Na ručník byli hosté zralí už po čtvrtém gólu v polovině zápasu. Jenže protrpět si to museli v Kotlině až do třetí sirény.
„Chtěli jsme na soupeře vlétnout od začátku, hrát důrazně. Když jsme už ve druhé minutě zápasu dali gól a v tom výkonu jsme celý zápas pokračovali,“ ocenil Novák nasazení svých borců.

Ten měl naopak k dispozici tým v plné síle, i se čtyřmi hráči základního kádru extraligové Slavie. Aktivitou sršela hlavně lajna Petra Jelínka s Lukášem Endálem a Tomášem Svobodou. Ti nakonec zařídili pět ze sedmi gólů.

Právě Petr Jelínek se tak letos ukazuje jako specialista na Třebíč. Ve druhém kole v Třebíči (7:5) dvěma góly v rozpětí čtyř minut v závěru rozhodl zápas. Tentokrát byl jeho zápis do statistik ještě výraznější. K hattricku si připsal ještě dvě přihrávky.

„My si nebereme hráče ze Slavie, aby tady hráli čtvrtou pětku a bránili,“ okomentoval Novák výkon produktivního útoku.

„Jsou to kluci, kteří Brodem prošli, odstartovali tady kariéru. Rádi sem jezdí, většinou zápasy rozhodují, proto tady jsou,“ dodal.

V Třebíči teď budou počítat padlé. „Na čtvrtek hráči dostali volno, doufám, že se zmobilizujeme. Jinak bychom museli kontaktovat naše spřátelené týmy a půjčit si na sobotu hráče,“ nastínil krizový plán kouč Šindel, který včera s reprezentací odletěl do Ruska.