Dlouhé minuty na ledě kralovali sparťanští hosté. Jihlavští po třech předchozích porážkách byli viditelně nervózní, nutnost domácí výhry je notně svazovala. Však také její jedinou šancí v první polovině střetnutí byla tyč Anděla ve druhé třetině.

Když pak domácí nevyužili ani více než půlminutovou přesilovku pět na tři, nevypadalo to se svěřenci trenéra Petra Vlka dobře, ochozy na své miláčky dokonce hlasitě pískali. „My jsme vstoupili do utkání dobře, jen je škoda, že jsme vedení nepotvrdili druhou brankou. Šance na to byly,“ mrzelo po utkání trenéra Sparty Jiřího Kalouse.

Domácí fanoušky rozehřál až závěr druhé části. Rychlý brejk tří na jednoho přes těžkou přihrávku pod nohy zakončil šikovnou střelou pod břevno Michal Hlinka – 1:1.

Z vyrovnání se ale Dukla neradovala dlouho. U domácí branky totálně zkolabovala spolupráce tria Škarek, Šidlík, Ulrych a sparťané po laciném gólu do téměř prázdné branky podruhé vedli.

Jenže za tři čtvrtě minuty propálil vše od modré de la Rose a ještě do druhé sirény překlopil skóre Skořepa – 3:2! „První třetina nebyla z naší strany dobrá,“ uznal domácí stratég Petr Vlk. „Chyběl nám pohyb i různé návaznosti ve hře. Pomohlo nám první vyrovnání, po individuální chybě jsme sice pustili Spartu opět do vedení, ale zbytek zápasu jsme odehráli velmi dobře.“
V páté minutě třetího dějství totiž vyšla Dukle nádherná kombinace tří narážeček dvojice Kubalík, Jiránek, po které propukla v ochozech čtvrtá gólová radost.

Na cestě ke třem bodů už Jihlavské nezastavily ani dvě přesilovky a power-play Sparty v závěru. „Hrát extraligu se za běhu. I v tomto utkání se potvrdilo, že kluci jsou schopni hrát vyrovnané zápasy. Stále se ale objevují individuální chyby, na tom musíme ještě zapracovat,“ uvědomuje si Vlk.

JIHLAVA – SPARTA 4:2

Branky a nahrávky: 34. M. Hlinka (Anděl), 37. de la Rose (Jiránek), 40. Skořepa (Suchánek), 45. Jiránek (Kubalík) - 5. Klimek, 37. Smejkal (Reichenberg). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Lederer, Hanzlík. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 5 034. Třetiny: 0:1, 3:1, 1:0.

Jihlava: Škarek – de la Rose, Suchánek, Bryhnisveen, Zdráhal, Šidlík, Ulrych, Váňa – Kubalík, Skořepa, Jiránek – Čachotský, Seman, Rys – Žálčík, M. Hlinka, Anděl – Macík, Hubáček, Diviš.
Sparta: Honzík (41. Aittokallio) – Dvořák, Pavelka, Kalina, Mikuš, Zámorský, Piskáček – Forman, Pech, Saponari – Smejkal, J. Hlinka, Klimek – Uher, Vrána, Říčka – Kudrna, Reichenberg, Kumstát.