JIHLAVA – KADAŇ 1:2

Dukla nevstoupila do zápasu zrovna dobře. Kadaň přijela velmi nabuzená a od prvních sekund to bylo znát. Výsledkem toho byla rychlá branka v síti Svobody. Tomáš Harkabus dostal kotouč krásně před branku Jihlavy a loňský hráč Dukly poslal Trhače do vedení.

Jihlava se z šoku mírně oklepala a začala mít více ze hry, ačkoliv Kadaň byla nadále velmi nebezpečná, druhou branku v zápase odmítl přidat ve velké šanci opět Harkabus. V polovině první třetiny dostala Dukla k dispozici přesilovou hru a neodehrála ji špatně. Čachotský střílel z pravého kruhu, ale jeho dělovka z dobré pozice mířila vedle. O pár okamžiků později se situace opakovala, jenomže tentokrát branku Kadaně netrefil Důras.

Aby toho nebylo pro jihlavské hokejisty málo, neměli moc štěstí. Diviš dorážel kotouč do odkryté branky a chyběl kousek, aby se doklouzal za brankovou čáru. Z protiútoku se navíc z branky radovala Kadaň. A opět souhra dvou exjihlavských hokejistů. Harkabus přihrál Martinu Kohoutovi, který po krátké kličce na střed trefil šibenici domácí branky.

Ve druhé třetině pokračoval svižný a kontaktní hokej. Dukla měla v šestadvacáté minutě štěstí, jelikož velkou šanci zahodil Vaněk. Poté ale už konečně udeřila i Jihlava, paradoxně při vlastním oslabení. Před brankářem Lukešem vznikl zmatek, čehož využil Jergl, jenž předal puk Protasenjovi a ten dorazil puk do prázdné branky. Před druhou sirénou se do přečíslení dva na jednoho hnal Seman, zakončil sám, jenomže těsně minul horní roh branky Kadaně.

Trhači po celý zápas opravdu kousali. Po přečíslení tři na dva vytáhl proti teči Hejcmana beton Svoboda. Poté aktivita Kadaně opadla a Trhači se začali soustředit na bránění. Obrovskou šanci k vyrovnání měl Richard Diviš, který dostal přihrávku od Čachotského, ale domácí útočník trefil před zcela odkrytou brankou jen obránce Trhačů. Vymalováno mohlo být po chybě Kajínka, ale Svoboda Duklu zachránil.

Poté tlak Jihlavy narůstal, ale nezapršelo ani po dobré ráně Diviše či nebezpečné dorážce Jíchy. Velkou dávku štěstí měl Lukeš po střele z mezikruží z hole Říhy, ale puk mu zůstal mezi betony.

Na trestnou lavici odešel tři minuty před koncem hostující Cestr, ale ani početní výhoda Jihlavě nepomohla. Dukla prohrála doma potřetí v řadě. „Nacházíme se v herní nepohodě, ale věříme, že se z toho hráči dostanou a ta herní pohoda a klid se jim vrátí na hokejky, Jsme, jak se říká, v krizi," přiznává asistent trenéra Dukly František Zeman.

Výsledky začínají mít dopad i na návštěvnost. „Moc se nedivím, že lidé nechodí, když hrajeme takto. Chtěl bych hrozně moc poděkovat těm, co přišli i dnes," říkal smutně střelec jediné branky Dukly Anatolij Protasenja.

Branky a nahrávky: 29. Protasenja (Jergl) – 3. Harkabus (Kohout, Stloukal), 18. Kohout (Harkabus, Stloukal). Rozhodčí: Kubičík – Hanzlík, Lukš. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 1:0.

Diváci: 860. Třetiny: 0:2, 1:0, 0:0.

Jihlava: M. Svoboda – Dundáček, Říha, Kaláb, Kajínek, Dobrovolný (C), Szathmáry, Bilčík – Diviš, Skořepa, Čachotský – Jergl, F. Seman, Důras – Protasenja, Stoklasa, Danišovský – Jícha, Březina.

Kadaň: Lukeš – R. Černý, Trefný (C), J. Tomeček, Cestr, Šafář, D. Šimek, Popela, Ringler – Kohout, Stloukal, Harkabus – Hlava, Hejcman, O. Beránek – Vaněk, Osmík, L. Vrána – Chrpa, Wágner.

ONDŘEJ KRÁSNÝ
MARTIN SINGR