Dukla a Energie předvádějí v dosavadním průběhu prolínací soutěže nejvyrovnanější výkony. Jihlavští ve čtyřech předchozích duelech ještě neprohráli, Karlovy Vary padly dosud jen v prvním kole doma právě s celkem z Vysočiny.

Náskok jihlavských hráčů činí tři body a dnes se může ještě navýšit. „Je to parádní, že jsme už získali tolik bodů, ale baráž je pořád ještě na začátku. Je potřeba jít dál pořád stejně, neohlížet se na nějaký náskok a chtít vyhrát i další zápas," neoddával se sladkému snění o postupu po posledním vítězství v Českých

Budějovicích kapitán týmu Tomáš Čachotský.
Na bodové vlně se vezou také hosté. Ti v dvojutkání s Pardubicemi získali tři body, když po domácí porážce na nájezdy vyhráli minule na ledě Dynama v prodloužení.

Horácký zimní stadion tak uvidí souboj dvou dosud nejúspěšnějších celků baráže. S velkou výzvou pro domácí. Případná výhra výrazně posílí šance Jihlavy na postup. Metou nutnou pro postup bývá zhruba dvacet bodů. Dukla se může ještě před polovinou baráže dostat přes padesát procent této hranice.
K tomu bude potřebovat znovu pomoc publika.

V dosavadních dvou duelech se jí dostalo podpory fanoušků v maximální míře. „Doufám, že lidi budou chodit i nadále a poženou nás pořád dopředu," pozval příznivce na utkání na klubovém webu obránce David Kajínek.

Letošní baráž je hojně navštěvovaná fanoušky, není nouze o vyprodaná hlediště. Před dnešním utkáním tak stojí před Jihlavskými dvě výzvy. Porazit dalšího protivníka. A udržet stoprocentní návštěvnost.

Utkání Jihlava – Karlovy Vary začíná na Horáckém zimním stadionu tradičně v 17.30 hodin.