Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Perfektně jsme si plnili stanovené úkoly, chválí tým Štůral

Jihlava – Dukle se doma proti Třebíči nedaří. Tentokráte ztroskotala na gólmanovi Tomáši Štůralovi.

23.9.2014

Brankář Tomáš Štůrala v akci na ledě Jihlavy, kde se spoluhráči vyhráli první letošní derby.Foto: Deník/ Libor Plíhal

Tři roky, pět utkání. Tak dlouho nevyzrála Jihlava na svém ledě na Třebíč. Stejně tomu bylo i v sobotu. Hosté dvě třetiny naprosto ovládali dění na hrací ploše a domácí takřka k ničemu nepustili. Přes kritickou chvíli v úvodu třetího dějství a tlak Dukly v závěru při početních výhodách nakonec zápas dovedli k zaslouženému vítězství. Hokejisté Třebíče předvedli takticky vyspělý výkon, na rychlé kontaktní góly reagovali s chladnou hlavou a potvrdili, že momentálně první lize oprávněně kralují. Jedním z hrdinů v bílém dresu byl brankář Tomáš Štůrala, který čelil téměř čtyřiceti střelám soupeře.

Tomáši, gratuluji k výhře v derby. Jak jste utkání viděl?
Kluci hráli skvěle, perfektně jsme si plnili stanovené úkoly. To nám hodně pomohlo zvládnout začátek utkání. Pak jsme dali nějaké góly a zápas jsme ovládali. Nebýt soupeřových branek v úvodu třetí třetiny, mohli jsme si odpustit ten hektický závěr. Ale výhra je super.

Jaká chvíle byla pro vás v utkání nejkritičtější?
Určitě přesilovky v závěru utkání. Tam hrála Jihlava i šest na tři, to jsem už dlouho nezažil. To bylo zcela jistě nejtěžší. Navíc v hale bylo velké teplo, takže síly docházely rychle. Byly to hodně dlouhé poslední čtyři minuty.

Čekal jsem, že zmíníte právě dvě inkasované branky během první minuty třetí části. Tam se zdálo, že by Dukla mohla ještě duel otočit. Proč jste najednou vypadli z role? Neměli jste v povědomí, že je už vyhráno?
Možná tam něco takového bylo. Přitom v kabině jsme si jasně říkali, že musíme bojovat, že ještě není konec.

Horácká Slavia ztratila zatím jediný bod. Lepší vstup do sezony jste si asi před startem ligy nepředstavovali.
Určitě je to super začátek, ale je to jenom pár zápasů. My musíme hrát stále stejně i v dalších kolech. Je to jenom dobře, že vyhráváme, ale nesmíme usnout na vavřínech.

Třebíč dokázala, že hokejově je na sezonu připravena výborně. Ale během sezony přijde krize na každého. Cítíte z kabiny i sílu psychickou? Má tento kádr na to porvat se třeba i se sérií opačných výsledků?
Věřím tomu. Máme v kabině hodně kvalitních a zkušených hráčů, neměli bychom mít problém se s tím poprat. Tohle by mělo být v pohodě.

Autor: Karel Líbal

23.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Filharmonie Gustava Mahlera. Ilustrační foto.

Domem kultury zazní Podzimní koncert jihlavské filharmonie

Youtubeři a francouzský prezident. To budou výjimečné filmy letošního festivalu

Jihlava – Obnovit město zpustošené přírodní katastrofou. Popovídat si se známými blogerkami A cup of style či skrze dokument blíže poznat současného francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. A především projekce filmů od rána až do večera. Nejen to všechno čeká na návštěvníky Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů (MFDF) už příští týden v Jihlavě.

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Jihlavsko – Exteriéry a interiéry zámku v Telči, kaple svatého Jana Nepomuckého v Plandrech a klášter v Nové Říši. Nejen tato místa z Jihlavska budou lákat diváky u televizí v Rusku, aby se k nám příští rok v létě vydali na dovolenou. Během těchto dní totiž na Vysočině natáčí čtyřčlenný štáb významné ruské televize.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Vysočina – Volební místnosti po celé Vysočině a jejich okolí budou v rámci voleb, které se uskuteční dnes a zítra, tradičně pod drobnohledem policejních strážníků.

Parádní závěr druhé třetiny přinesl Dukle skalp Sparty

Jihlava – Od pískotu k euforii. Skvělým obratem potěšila své fanoušky hokejová Dukla. Vstup do duelu se Spartou se jí vůbec nevydařil, velkou vůlí a bojovností však nakonec slavila cenné vítězství 4:2.