V Havlíčkově Brodě sice padaly branky až v poslední části, na dramatičnosti utkání to ale neubralo. O branku méně vstřelily hostující Plameny, které se tak z Kotliny vracely po boji s prázdnou. Domácí prostředí naopak neuhájily v dalších zápasech druhé ligy Pelhřimov ani Moravské Budějovice.

HAVLÍČKŮV BROD – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 3:2
Na derby v Kotlině se diváci těšili, na stadion si jich našlo cestu přes tisíc. Jenže na branku čekali dlouho. Oba celky si sice vytvořily několik dobrých šancí, v prvních dvou třetinách ale kralovali gólmani.

Dočkali se až po druhé přestávce. Ze třetí třetiny se stačilo odehrát pouze sedmnáct sekund a domácí šli do vedení. Poté probíhala přetahovaná o skóre. Bruslaři dvakrát vedli, ale Plameny dokázaly pokaždé vyrovnat. Na jejich druhý vyrovnávací gól ovšem přišla rychlá reakce, po devětadvaceti sekundách strhli domácí vedení definitivně na svoji stranu. „Zápas měl vysokou úroveň, výborné nasazení, dobrou kulisu. Mrzí mě porážka, protože jsme měli na remízu. Chyběl nám důraz před brankami. To rozhodlo. Soupeř dal dva góly z dorážek, my jsme se z těchto situací prosadit nedokázali. Nezbývá mi, než soupeři pogratulovat a připravit se na další zápasy," zhodnotil zápas žďárský trenér Martin Sobotka.

Z výkonu svých svěřenců a z výsledku byl pochopitelně spokojený domácí kouč Aleš Totter: „Byl to výborný zápas, ve kterém my jsme tlačili, ale soupeř dával rychle puky ze třetiny, měl brejky a hodně nás podržel Čenda (brankář Novák – pozn. aut.). Výsledek 0:0 po dvou třetinách neodpovídal průběhu utkání. První gól byl možná šťastný, ale my jsme za tím pukem šli. Myslím si, že ještě před třemi týdny bychom podobný zápas nezvládli a po gólu na 1:1 nebo 2:2 bychom nezareagovali tak jak dneska. Závěr jsme pak celkem v klidu dohráli a myslím si, že to bylo zasloužené," komentoval dění na ledě domácí kouč Aleš Totter.

Kromě tříbodové tečky pro hráče se své odměny dočkali i brodští fanoušci. Totter si pochvaloval diváckou kulisu a na tiskovce přišel s překvapením pro fanoušky. „Za to, jaká byla dneska skvělá kulisa, se mančaft a realizační tým rozhodly, že zaplatí fanouškům výjezd a vstupenku na zápas v Kolíně, čili budou mít vše placené a koupí si maximálně pivo, když budou mít chuť," usmíval se domácí trenér.
Branky a nahrávky: 41. Endál (Třetina, Vala), 51. Třetina (Endál, Přidal), 57. Přidal (Kolda, Endál) – 43. Kunstmüller (Beneš, Kaňka), 56. Kaňka (Beneš). Rozhodčí: Battěk –Laczko, Tasch. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 1053. Třetiny: 0:0, 0:0, 3:2.
H. Brod: Novák – Lacina, Duben, Vala, Kolda, Kořínek, Loginovskij, Pecen, Kulhánek – Chlubna, Kondratěv, Vlasov – Přidal, Třetina, Endál – Kuchta, Jelínek, Ludvík – Hlídek, Cejpek, Abbrent. Žďár n. S: Blažíček – Beneš, P. Staněk, Pleva, L. Střecha, Smejkal, Rašner, M. Vítek – Kunstmüller, Kaňka, Krupka, Březina, P. Štěpánek, Kovářů, D. Vítek, Bureš, T. Střecha, Hron, Gregar.

PELHŘIMOV – JABLONEC NAD NISOU 1:4
První třetina se pro Pelhřimov nevyvíjela vůbec špatně. V 6. minutě ujížděl na branku Baldwin, byl podražen, a rozhodčí nařídil trestné střílení. Domácí útočník si věděl rady, povedeným blafákem dostal svůj tým do vedení.

Bohužel další šance Pelhřimov už neproměnil, přestože jich měl hned několik a většinu třetiny strávil v početní výhodě. Přesilovka naopak vyšla Jablonci, L. Tondr ve 22. minutě vyrovnal.

To byl zásadní moment pro vývoj celého zápasu. Domácí v tu chvíli ztratili herní převahu, aktivnější byli naopak hosté. Při další přesilovce dokonal obrat ve skóre Šulc a závěr zápasu prohru Pelhřimova orazítkoval.

Blafákem se prosadil Peřina, na konečných 1:4 upravil Demel. „Měli jsme vést po první třetině 4:1, udávat tempo hry. Místo toho se necháme zbytečně vylučovat. Soupeř toho využil, začal lépe bruslit a ve zbytku utkání nás zaslouženě přehrál," uvedl trenér Pelhřimova Aleš Kučera.
Branky a nahrávky: 6. Baldwin (TS) – 22. L. Tondr (Šulc, Bříška), 27. Šulc (L. Tondr, Bříška), 52. Peřina, 57. Demel (Mulač). Vyloučení: 8:9, navíc Adam (Pelhřimov) 10 minut. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Rozhodčí: S. Mertl – Samuel, T. Mertl.
Pelhřimov: Černý – Kubát, Kůrka, D. Kasalý, Hort, Wasserbauer, Jelínek, Adam, Kopic, Marek Hadrava, Martin Hadrava, Beneš, Bezděk, Votápek, F. Kasalý, Baldwin, Vysloužil, Vylíčil.

Ostatní výsledky skupiny Západ: Klášterec nad Ohří – Řisuty, Písek – Kolín 2:3, Trutnov – Kobra 1:4, Bílina – Tábor 1:4, Klatovy – Vrchlabí 6:5 pp, Děčín – Nymburk 2:6, Jindřichův Hradec – Sokolov 2:9.

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – TECHNIKA 2:3
Domácí Žihadla nasadila do zápasu v brance dvacetiletého Pacla ze Znojma, v útoku se pak představil bývalý třebíčský kapitán Martin Čech. V souboji týmů z horní poloviny tabulky otevřel skóre až v polovině hrací doby právě Čech, kterého podpořil necelé tři minuty před koncem druhého dějství Havel – 2:0.

Jenže domácí si náskok do šaten neodnesli. V předposlední minutě Technika snížila, a pár sekund před sirénou dokonce vyrovnala! „V závěru druhé třetiny jsme si to utkání prohráli," okomentoval divoký závěr třetiny domácí kouč Jiří Rech na klubových stránkách. „Místo abychom udrželi vedení, inkasujeme dva góly."

V závěrečné periodě Brňané pouze bránili nerozhodný výsledek. Když už se ale v poslední minutě vše schylovalo k dělbě bodů a prodloužení, hosté vyrazili do poslední akce. A v čase 59:59 rozhodli o své výhře. „Hosté neměli ve třetí části jedinou šanci, ale nakonec vyhráli. Sportovní štěstí se holt přiklonilo na jejich stranu," hořce dodal Rech.
Branky a nahrávky: 29. Čech (Horký, Rytnauer), 38. Havel (Šťáva) – 39. Kadlec (Čtvrtníček, Látal), 40. Habrovec (Benýšek, P. Brzobohatý), 60. Látal. Rozhodčí: Kopeček – Polák, Rampír. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 389. třetiny: 0:0, 2:2, 0:1. M. Budějovice: Pacl – Sobotka, Pelikán, Sechovec, Jaroš, Peroutka, Šťáva, Randa – Rytnauer, Havel, Pěška, Mikeš, Paták, Trojan, Juráň, Horký, Matějka, Latner, Čech.

Ostatní výsledky skupiny Východ: Opava – Vsetín 3:5, Břeclav – Poruba 2:5, Hodonín – Nový Jičín 4:5 sn, Kopřivnice – Frýdek-Místek 0:6, Valašské Meziříčí – Karviná 3:2.