V uplynulém týdnu se začalo znovu řešit, co bude s hokejovou Chance ligou. Když už to vypadalo, že by se mohlo odstartovat, byla do cesty vhozena veliká překážka v podobně neustálého testování na Covid-19. To je finančně tak náročné, že většina klubů druhé nejvyšší soutěže nemá šanci tento „projekt“ utáhnout. A tudíž se přesné datum stále neurčilo.

Nicméně se povolila restrikce o zákazu trénování profesionálních sportovců v halách. A tím se hokejistům naskytla možnost vrátit se alespoň do tréninkového procesu.

Jihlavská Dukla je na ledě už od čtvrtka, ovšem trénovat mezi mantinely začala v ten den jen část kádru. Kompletní vyjede tým trenérů Ujčíka a Nekvasila až dnes. „Vzhledem k tomu, že jdeme na led po pěti týdnech, tak kluky zase budou bolet přitahovače, třísla. Pojedeme všechno od začátku,“ uznal v týdnu Karel Nekvasil, že začátky budou těžké.

Studenti třebíčské střední průmyslové školy z oboru umělecký kovář vyrobili trofej pro nejlepšího hokejistu Chance ligy. Poniklovaná kovaná trofej je vysoká 47 centimetrů a váží skoro sedm kilogramů.
Trofej pro nejlepšího hokejistu Chance ligy vyrobili studenti z Třebíče

Ve stejný den se vrací na led i konkurent z Třebíče. Ten se bude chystat na obnovený start Chance ligy, jenž je však stále v nedohlednu, pod novým trenérským duem. Kvůli zdravotním potížím hlavního kouče Romana Mejzlíka se prozatím posunul na jeho místo Jaroslav Barvíř. „Jsem rád, že mužstvo i vedení HST za mnou stojí a věří mé práci. Obecně situace kolem hokeje není jednoduchá, speciálně v současné době ovlivněné covidem, je to ještě těžší,“ uvedl na klubovém webu Barvíř. „Konec září a začátek října byl emocionálně hodně vyčerpávající a člověk si kladl otázky, jestli to, co dělá, dává smysl. Proto je pro mě důležitá podpora, která se mi dostala od hráčů. Prostě se musíme semknout, tvrdě pracovat a jít za svým cílem,“ má jasno.

Toho bude nově podporovat David Dolníček, jenž přijal nabídku stát se asistentem kouče u prvoligového celku Třebíče. „Před dvěma týdny jsem byl osloven, moc jsem neváhal a pozici trenéra u Áčka přijal,“ potvrdil na stránkách Třebíče Dolníček. „Vím, jak je situace složitá a klub potřeboval pomoci. Zdůrazňuji, že se jedná o dočasnou výpomoc a já se v žádném případě nechci vzdát práce jako hlavní trenér žákovských kategorií. Je mi jasné, že toho bude hodně, ale mám tu práci rád a rozhodně nejsem z těch, kteří ji nechávají nedokončenou,“ zdůraznil.