V extraligové tabulce se tak drží na 12. místě, které ještě zajišťuje postup do play-off. O tuto pozici se bude jihlavský juniorský výběr prát třeba i se Zlínem, který zítra od 18.15 hostí v posledním utkání tohoto roku.

EXTRALIGA JUNIORŮ
VÍTKOVICE – JIHLAVA 4:3
První třetinu vyhráli hosté, protože odolali několika výpadům aktivnějších Vítkovic, a sami jednou udeřili. V oslabení ujel Srnský, který nabil najíždějícímu Peschoutovi, a ten propálil Daňu.

Přísná pravidla. Myslivci si v dnešní době alkohol před honem raději odpustí, v pořádku mají zbraň i zbrojní průkaz. Takové jsou za poslední roky výsledky policejních kontrol. Stejně tomu bylo i tuto sobotu, kdy policisté kontrolovali dva hony.
Placatka s alkoholem už se na hony nenosí

V prostřední části se ale konal obrat. Vítkovičtí ji zahájili náporem, který vygradoval jihlavským vyloučením a Baláž tentokrát už přesilovku využil. Dukla spoléhala na brejky, a znovu mohla překvapit v oslabení. Jenže Srnský s Valou neuspěli. A to mrzelo, protože vzápětí se domácím povedlo udeřit v početní výhodě podruhé. Po další minutě a půl se navíc trefil mimo dosah Šťastného Baláž, a bylo to už 3:1. Jihlavští to nechtěli zabalit, a do druhé přestávky snížili.

Najman to vzal na sebe a prostřelil Daňu. Hosté mohli klidně vyrovnat, šance na to měli, jenže je neproměnili.
Třetí dějství bylo vyrovnané, ale Duklu potopil další faul, který tým z Ostravy dokázal opět potrestat. Blaško zvýšil na 4:2, a přestože v závěru Čermák snížil na rozdíl jediné branky, tři body zůstaly na domácím ledě.

„V první třetině byli lepší, v té druhé jsme měli v závěru tlak, mohli i vyrovnat a třetí část už byla vyrovnaná. Bohužel jsme v ní udělali zase faul. My jsme si ten zápas prostě prohráli nedisciplinovaností a zbytečnými fauly. I když oni nemají zrovna vysoké procento ve využívání přesilovek, tak jim to sedlo a do čeho plácli, to tam padlo,“ poukazuje kouč Dukly Karel Nekvasil na všechny čtyři branky soupeře v početní výhodě.

Branky a nahrávky: 24. Baláž (Zdeněk, Toman), 28. Spratek (Raška, Štěpánek), 29. Baláž (Toman, Blaško), 50. Blaško (Raška, Spratek) – 15. Peschout (Srnský), 38. Najman (Vala), 59. Čermák (Vála, Mejzlík). Rozhodčí: Fiala – Ganger, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 150. Střely na branku: 44:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3. Třetiny 0:1, 3:1, 1:1. Dukla Jihlava: Šťastný – Mareš, Rašín, Srnský, Váňa, Trávník, Krtek, Vála – Najman, Jindra, Adam, Heinrich, Donda, Mejzlík, Hrbatý, Strnad, Slabý, Peschout, Čermák, Vala.

TŘINEC – JIHLAVA 3:6
Dukla začala špatně. Třinec totiž slavil gól už v 3. minutě, a pomohla mu k tomu přesilovka. Po deseti minutách ale zaúřadoval Vala, který nikým nehlídán překonal Loubala. Divoká první část přinesla ještě dvě branky. Třinecký si díky Kalusovi vzal vedení zpět,a když pak domácí pohrdli obrovskou šancí, srovnal na 2:2 Peschout.

Ve druhé části se hosté dostali opět do oslabení, ve kterém ujel Heinrich, ale branku přestřelil. Duklu navíc po chvíli oslabil ještě Trávník, a Třinec měl půlminutovou dvojnásobnou přesilovku. „Podle mě byl zlomový okamžik, že jsme to dokázali ubránit. Oni neměli ani žádnou extra šanci,“ doplňuje kouč Karel Nekvasil.

Symbol Vánoc. O rozvoz Betlémského světla se každoročně starají skauti za pomoci dobrovolníků. Stejně tomu bylo i na jihlavském vlakovém nádraží. Tam skauti se světlem dorazili po deváté hodině ráno vlakem mířícím z Brna do Plzně.
Betlémské světlo dorazilo do Jihlavy

Jeho svěřenci k tomu ještě přidali třetí branku. Mejzlíkovu přihrávku před odkrytou klec přetavil ve vedení Mareš.
Jednogólovou ztrátu smazali domácí hned po nástupu do závěrečné třetiny, ovšem ta patřila nakonec Dukle. Najman si pohrál s Loubalem a neomylně zavěsil. Pátou trefu obstaral Hrbatý, který procedil puk mezi výstrojí brankáře a tyčkou. A vítěznou tečku udělal Váňa, který využil toho, že domácí vsadili na hru bez brankáře.

„Myslím, že jsme byli lepším týmem, a padly nám tam i takové šťastné góly. Je to důležité vítězství, protože když se podíváte do tabulky, tak je tam o to 12. místo přetlak,“ dodává trenér Nekvasil.

Branky a nahrávky: 3. Peterek (Przybyla, M. Adámek), 14. Przybyla (Kalus, J. Adámek), 41. Peterek (Bartko) – 11. Vala (Najman, Srnský), 16. Peschout, 35. Mareš (Mejzlík, Heinrich), 43. Najman (Peschout, Vala), 55. Hrbatý (Vála), 57. Váňa. Rozhodčí: Mrkva – Tošenovjan, Bartek. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 89. Střely na branku: 26:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:6. Třetiny 2:2, 0:1, 1:3. Dukla Jihlava: Juda – Mareš, Rašín, Srnský, Váňa, Trávník, Krtek, Vála – Jindra, Adam, Heinrich, Donda, Mejzlík, Hrbatý, Strnad, Najman, Slabý, Peschout, Vala.

1. Kometa Brno 24 14 4 0 6 88:80 50
2. Plzeň 24 16 0 1 7 100:67 49
3. Kladno 24 12 4 2 6 108:86 46
4. Pardubice 25 11 5 2 7 77:69 45
5. Slavia 25 11 5 0 9 84:75 43
6. Hr. Králové 25 10 4 5 6 67:60 43
7. Sparta 25 11 2 4 8 83:76 41
8. Liberec 25 10 4 2 9 74:66 40