EXTRALIGA ST. DOR.
Č. BUDĚJOVICE – JIHLAVA 1:4
Po dlouhé pauze se dalo čekat, že to nebude žádná hitparáda. A hokej také postrádal hlavně přesnost. O první světlejší momenta hned gólový se postaral jihlavský Brož v závěru úvodní třetiny. Jenže to samé se povedlo budějovickému Masopustovi v té druhé. Na jejím konci skóre dorovnal.

Rozhodla tedy až poslední část, a v ní byla přece jen úspěšnější Dukla. Bitvu zlomila trefa Zadražila. Jihočeši se v závěru pokoušeli srovnat, ale v poslední minutě jim zlomily vaz hned dvě rány. Filip a Kardoš stanovili na 4:1. „Bylo znát, že jsme měli zápasovou přestávku. Jsme rádi, že jsme domácí zlomili a máme tři body, nicméně bylo to hodně těžké a utrápené vítězství,“ uznal na webu Dukly kouč Štěpán Moravec.

Branky a nahrávky: 40. Masopust (Hubata, Krcho) – 19. Brož (Juda, Veleba), 47. Zadražil (Veleba, Kardoš), 60. Filip (Brož, Krajíček), 60. Kardoš. Rozhodčí: S. Mertl – J. Mertl, Samuel. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 71. Střely na branku: 26:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4. Dukla Jihlava: Juřička – Křišta, Piskač, Veleba, Smolko, Kratochvíl, Marek – Brož, Vala, Čermák, Zadražil, Krajíček, Kardoš, Najman, Filip, Juda, Menšík, Barák, P. Svoboda.

Jihlavští junioři (ve žlutém) nestačili těsně na Třinec, doma pak udolali Olomouc.
OBRAZEM: Bitva s Olomoucí přinesla Dukle tři body

SALZBURG – JIHLAVA 5:2
Dukla sice do Rakouska odcestovala v dobrém rozpoložení, ale její vítězná šňůra se začal po pár minutách trhat. Hosté totiž dvakrát po sobě neuhlídali Hubera, který poslal suveréna soutěže do dvoubrankového náskoku. Jihlavští se z nepovedeného nástupu nepoučili a do prostřední části vstoupili podobně.

Dvě rychlé branky rozhodly o tom, že se překvapení konat nebude. Zadělat na drama ještě chtěl v závěru druhé části Juda, který snížil, ale i úvod třetí dvacetiminutovky vyšperkoval Slazburg gólem. Poslední slovo si vzal Najman, ovšem na porážce jeho týmu to stejně nic nezměnilo.

Branky a nahrávky: 4. Huber (Obu, Schütz), 10. Huber (Schütz, Varejcka), 22. Čermák (Alanov, Rebernig), 24. Rebernig, 43. Huber (Varejcka) – 39. Juda (Filip, Brož), 56. Najman (Vala, Krajíček). Rozhodčí: Walluschnig – Bründl, Sporer. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 30. Střely na branku: 53:20. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2. Dukla Jihlava: Chaloupek – Křišta, Piskač, Veleba, Smolko, Kratochvíl – Brož, Vala, Krajíček, Kardoš, Najman, Filip, Juda, Menšík, Barák, Svoboda.

1. Salzburg 22 18 1 0 3 100:38 56
2. Liberec 23 13 3 3 4 83:60 48
3. Plzeň 22 11 4 0 7 73:59 41
4. Sparta Praha 23 9 4 3 7 78:69 38
5. Karlovy Vary 22 12 0 0 10 57:45 36
6. Č. Budějovice 20 10 2 1 7 67:61 35
7. Pardubice 22 9 2 3 8 83:69 34
8. Kladno 23 10 1 1 11 90:91 33