Nová série? Jihlavští hokejisté dokázali včetně prvního utkání letošní sezony porazit Motor v deseti duelech v řadě. Po nezdaru v sedmnáctém kole v Českých Budějovicích však Jihočechům podlehli i tentokráte a nechtěně tak zřejmě začali navazovat šňůru negativních výsledků.

Přitom mohlo být rozhodnuto hned v úvodu duelu. Dukla na soupeře vlétla, donutila ho k faulům i taktickým chybám, a během necelých dvanácti minut měla k dispozici čtyři přesilové hry.

Takřka v permanentní osmiminutové početní výhodě ale nedokázala vsítit ani jednu branku. „Tam se to utkání zlomilo, když jsme z přesilovek nevytěžili ani branku,“ uznal domácí asistent trenéra František Zeman.

Tuleň Artos z jihlavské zoo uhynul.
Zemřel oblíbený tuleň Artos z jihlavské zoo

Motor horké chvilky přežil, hru vyrovnal a začal být hodně nebezpečný. Před už notně promrzlým Lundströmem to najednou začalo vřít, jenže ani hosté své přesilovky nedokázali využít. Na ledě však v závěru prvního dějství dominovali a jihlavští trenéři měli v kabině hodně práce. „Hráče jsme nabádali, aby byli v klidu a nepropadali panice. My se s přesilovkama stále trápíme, i když na tom pracujeme. Zatím to ale pořád není to, co si představujeme,“ prozradil Zeman.

Od druhé třetiny se hrálo vyrovnané představení stylem nahoru dolů. „Utkání mělo velmi slušné parametry s velmi dobrými výkony obou stran,“ ocenil výkon obou soupeřů hostující kouč Václav Prospal.

Faktické rozhodnutí přišlo krátce před polovinou hracího času. Pohl s Půžou blahosklonně dovolili hostujícím hráčům operovat na brankovišti a dolovat kotouč zpod Lundströma, až se černá pryž odrazila ke Karabáčkovi – 0:1. „Byla to nedůslednost v našem obranném pásmu. Soupeř se po vedoucí brance uklidnil a my jsme se těžko prosazovali, protože hráli velmi dobře v obraně,“ mrzelo Zemana.

Radim Kučera
Vysočinu povede do jarních odvet trenér Radim Kučera

České Budějovice poté opravdu vsadily na precizní obranu, ve které se skvěle rozchytal v posledním měsíci extraligou v Třinci zocelený Kváča.

Když potom hostům vyšel ve třetí části bleskový brejk po ztrátě kotouče domácích ve středním pásmu, nebylo o vítězi pochyb. A Motor, který v minulém kole doma inkasoval od Benátek nad Jizerou šest branek, udržel na horké jihlavské půdě čisté konto. „My se na obranu zaměřujeme před každým zápasem. Ale každé utkání je jiné, a nás těší, že jsme na ledě vedoucí Jihlavy uspěli a vezeme si tři body,“ netajil uspokojení z důležitého vítězství Prospal.

JIHLAVA – ČESKÉ BUDĚJOVICE 0:2

Branky a nahrávky: 29. Karabáček (Čermák, Bradley), 47. Babka (Beránek, Dančišin). Rozhodčí: Koziol, Obadal – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 3:8, navíc Plášil, Beránek (oba ČB) 10 min. Bez využití. Diváci: 4 085. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1.
Jihlava: Lundström - Pohl, Holý, Štebih, Půža, Štindl, Vála – Anděl, Skořepa, Pekr – Klíma, Čachotský, Zeman – Jiránek, Hlinka, Dostálek – Harkabus, Havránek, Hrníčko.

Ilustrační foto
Násilník dostal za incident s hokejistou pět a půl roku natvrdo