Mládežníci. Hodně omlazený kádr hokejové Dukly začal v pondělí s přípravou na novou sezonu. Většina starších a zkušenějších hráčů Jihlavu opustila. Však také trenér týmu Petr Vlk po prvním tréninku připustil, že: „Doplnili jsme tým z mládežnických týmů, nejenom z juniorky." Hodlá Dukla odehrát příští sezonu s takto mladým kádrem?

Jednatel týmu Bedřich Ščerban to vylučuje. „Kádr samozřejmě budeme doplňovat," uvedl na dotaz Deníku. „Vše je zatím v jednání, takže nechceme zveřejňovat nic dopředu. Navíc sezona se ještě dohrává, v běhu jsou baráže o extraligu i první ligu."

Dukle dlouhodobě chybí střední generace hráčů. V době, kdy tým opustila řada těch nejzkušenějších hráčů, proto přichází zcela jistě čas na doplnění týmu právě v tomto věkovém pásmu. „To je také náš záměr," potvrzuje Ščerban. „Ale až zhruba v červnu budou jasné výstupy z týmů, jaké budou mít kádry pro příští sezonu. Podle toho se bude mnohé odvíjet."

Kromě již ohlášených odchodů Tomáše Ficence a Daniela Hodka však diváci neuvidí ve žlutočerveném dresu zřejmě ani další stabilní hráče prvoligového týmu a jeden velký talent. Kdo je tedy dále na odchodu z kabiny?

MICHAL JESLÍNEK. „S Michalem nepočítáme, nebyli jsme spokojeni s jeho výkony v sezoně," prozradil Ščerban. Hráč má údajně několik nabídek a Dukla čeká, kdo s ní vejde v jednání o postoupení práv.

ROMAN MALINÍK. Hráč, o kterého by měla Dukla zájem, nikoliv však finance. „Vítkovice chtějí hráče prodat, na jeho vyplacení však nemáme dostatek prostředků," netají manažer Dukly. Podle webu klubu se částka pohybuje těsna nad hranicí jednoho milionu korun. „Ale třeba se situace vyvine jinak a Romana ještě v týmu přivítáme," doufá Ščerban.

MARTIN FILIP. Vrací se do „svého" Vrchlabí, které postoupilo do druhé ligy. „V případě nouze je ochoten nám ještě přijít pomoci," uvedl na jeho adresu Ščerban.

JAN MANDÁT. Velký talent jihlavského hokeje nepodepsal smlouvu o působení u A týmu. „Má podepsánu pouze juniorskou smlouvu, na radu svého agenta nechce novou smlouvu podepsat," vysvětluje Ščerban. Jeho další působení v Dukle je tak velkou otázkou.

Do přípravy týmu z krajského města se naopak zapojí po vyřešení osobních problémů Radek Hubáček, v pondělí byla dotažena jednání o ročním prodloužení hostování Michala Veleckého ze Šumperku. Kdo další oblékne jihlavský dres?