Euforie. Po pátečním postupu do nejvyšší hokejové soutěže se jihlavští fanoušci topí v radostném opojení. Z návratu do extraligy se radují po třinácti letech. Oslavy pokračovaly i po nedělním návratu Dukly z posledního barážového duelu v Pardubicích, radost příznivců a hráčů bude zcela jistě doznívat i při úterním podvečerním Fans Day.

Jenže radost z úspěchu rozhodně nebude nekonečná. Přijdou i všední dny, a pro (staro)nového účastníka extraligy již brzy nastane méně příjemné, zřejmě hodně hektické období. Na to realisticky upozorňují také osobnosti, které Deník oslovil s jedinou otázkou: Co říkáte na postup Dukly do extraligy?

Oldřich Bakus
bývalý dlouholetý hráč a kapitán Dukly
Samozřejmě to Dukle přeji, je to super. Teď se ale uvidí, jak to bude všechno dál. Určitě bude potřeba posílit kádr. Nezbytně také sehnat sponzory a dostatek peněz, aby tým hrál v extralize důstojnou roli. Určitě to jednoduché nebude, ale věřím, že to nakonec všichni zvládnou a jsem přesvědčen, že extraligu udrží.

Miloš Podhorský
první ligový brankář Dukly Jihlava v historii klubu
Je to dobrý, jsem moc spokojený. Tým hrál celou sezonu velmi dobře a postup si určitě zasloužil. Nyní mě ale trápí otázka: Co bude dál? Bude dostatek peněz? A co stadion? Vždyť tam se pořád nic neděje. Tohle všechno se bude muset velmi rychle vyřešit. Copak stadion, tam dostanou výjimku, jako jiní. Ale co hráči? S kým to budou hrát? Duklu čeká v blízkém období hodně starostí.

Jiří Holík
legendární útočník Dukly
To že Dukla postoupila je samozřejmě prima věc. Po tolika letech bude v Jihlavě opět extraliga. Já bych to v této chvíli nechtěl nějak víc rozebírat, ať si kluci v klidu užijí euforii a zasloužené oslavy. Ale přijdou těžké časy. Pro mužstvo, které v extralize samozřejmě nebude tak často vyhrávat, a rovněž pro vedení. To čeká hodně práce se zajištěním příští sezony.

Martin Sobotka
trenér rivalské Horácké Slavie Třebíč
Dukle mohu k postupu jenom poblahopřát. Na druhou stranu pro mě, jako trenéra Třebíče, ale i všechny okolo Horácké Slavie je trošku škoda, že po loňském sestupu Havlíčkova Brodu příští rok nebude hrát první ligu ani Jihlava. Nám tím odpadnou atraktivní zápasy, takže postup Dukly není z našeho pohledu ideální. (úsměv) Ale vážně: V Jihlavě si za tím postupem cíleně šli, takže nám nezbývá, než jim sportovně pogratulovat.

Miroslav Fuks
tiskový mluvčí FC Vysočina Jihlava
My pochopitelně Dukle k postupu do extraligy upřímně blahopřejeme. A fanouškům slibujeme, že v závěru naší soutěže uděláme všechno pro to, aby Kraj Vysočina měl v sezoně 2017/18 poprvé v historii zástupce v nejvyšších soutěžích obou našich nejpopulárnějších sportů.