Úvodní desetiminutovka se celku z Vysočiny příliš nepodařila. Hráči Frýdku-Místku byli v zakončení produktivnější a několikrát se dostali do dvoubrankového vedení.

Postupem času se ale na hrací ploše přece jen začal projevovat tabulkový rozdíl a Nové Veselí postupně plnilo roli jasného favorita. Vylepšená koncovka znamenala zvrat ve skóre, takže do poločasové přestávky šel Sokol se čtyřbrankovým náskokem – 13:9.

Ve středečních utkáních Chance ligy hokejisté jihlavské Dukly (ve vínových dresech) prohráli v Litoměřicích, Třebíč (v bílých dresech) vyhrála nad Šumperkem až díky samostatným nájezdům.
Hokejisté Dukly na severu Čech selhali, Třebíči pomohly k vítězství až nájezdy

Jedinou kaňkou na celkem vydařeném první půli byla červená karta pro Miroslava Štohanzla. Pro něj utkání skončilo minutu před pauzou po ostrém zákroku před brankovištěm.

Start do druhého dějství vyšel svěřencům trenéra Petera Kosky na výbornou. Po několika vydařených rychlých akcích najednou vedli už o sedm branek a zdálo se být rozhodnuto – 18:11.

Jenže klub z města na pomezí Moravy a Slezska zápas nezabalil a ještě z něj dokázal udělat menší drama.

Hráči Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) prožili hodně turbulentní průběh podzimu. Nakonec ale v tabulce vězí v klidném středu tabulky.
Jako na horské dráze. Takový byl podzim v podání fotbalistů Havlíčkova Brodu

Slabší desetiminutovku Nového Veselí, především co se zakončení týká, hosté dokonale využili. Šest minut před závěrečnou sirénou to tak najednou bylo už jen o tři branky – 23:20.

Závěrečné minuty ovšem, také díky oddechovému času, favorit středeční dohrávky zvládl. Nové Veselí nakonec zdolalo Frýdek-Místek 27:24 a dál se drží v popředí tabulky.

NOVÉ VESELÍ – FRÝDEK-MÍSTEK 27:24
Sestava a branky: Schams, Martin Štohanzl – Dodica 6, Flajsar 5, Bartůněk 4, Halíček 3, Gregorovič 3, Ptáčník 3, Burnazović 2/1, Tomášek 1, Hajčman, Krčál, Melichar, Miroslav Štohanzl, Veselý. Rozhodčí: Králíček, Letev. Vyloučení: 7:4. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (29. Miroslav Štohanzl). Diváci: 300. Poločas: 13:9.