TELČ – V. BÍTEŠ B 7:3

Hosté z Velké Bíteše, kteří mají na svém bodovém kontě neustále nulu, přijeli do Telče jen s deseti hráči do pole. „Neměli ani trenéra, a tomu i odpovídala naše hra, my jsme se jim přizpůsobili,“ netěšilo kouče Telče Josefa Práška, jehož tým ale navrch měl a po krásné akci se ujal vedení. Puk putoval po ose Berka, Tušer, Kubát, který zakončoval do odkryté svatyně.

Na 2:0 zvýšil mladičký Chvátal, který pláchl, a brejk zakončil střelou mezi Loukotovy betony. „Sice jsme první třetinu vyhráli, ale výkon nebyl úplně nejlepší,“ doplňuje Prášek.

Prostřední část byla ještě horší. Hostující Budín snížil, na což ale Telč stačila zareagovat. Po střele Prokeše zametl odražený puk do branky Chvátal, na 4:1 zvýšil po minutě Kubát. „Hra ve druhé třetině byla špatná,“ lamentoval Prášek.

Hosté z Bíteše ještě na začátku třetího dějství vykřesali malou jiskru naděje, v přesilovce udeřil Nič, ale po brance Bíny na 5:2 už se zápas dohrával v režii Telče. Skóre navýšili ještě Berka s Chvátalem, který zkompletoval hattrick. „Chvátala bych chtěl za ty tři góly pochválit,“ potěšil trenéra mladý hokejista.

„Po tom pátém gólu jsme to měli pod kontrolou, ale byla chyba, že jsme se přizpůsobili jejich stylu hry. Těch pěkných věcí tam bylo jen pár,“ dodává.

Branky a nahrávky: 10. Kubát (Tušer, Berka), 14. Chvátal (Bína), 36. Chvátal (Prokeš, Sokolík), 37. Kubát (Tušer, Smejkal), 47. Bína (Tušer), 54. Berka (Kret), 55. Chvátal – 30. Budín, 43. Nič (Budín), 57. Budín (Zelinka). Rozhodčí: Michal Suchý. Vyloučení. 7:6. Využití: 0:1. Třetiny 2:0, 2:1, 3:2. SK Telč: A. Havlík – Prokop, Prokeš, J. Havlík, Tušer, T. Havlík – Hejl, Sokolík, Kubát, Smejakl, Kret, Bína, Chvátal, Jakub Prášek, Berka.

Ostatní výsledky 10. kola: Zastávka u Brna – V. Meziříčí B 4:3, Polička – Bystřice n. P. 7:3.