To už ale odchovanec žďárského hokeje sledoval velice otřesený, chvíli předtím totiž musel po nepříjemném nárazu do hrazení ze zápasu předčasně odstoupit.

ZAKOPNUTÍ O BETON

„Martin se poranil na pravém rameni a pravém kyčelním kloubu. Zřejmě došlo k prudkému záklonu krční páteře, takže jsem si vyžádal vyšetření v nemocnici,“ prohlásil po nedělním dopoledním dobrovolném rozbruslení lékař národního týmu Dušan Singer.

Ten s Nečasem zamířil do kodaňské nemocnice ihned po konci duelu se Slováky, který Češi vyhráli 3:2 po prodloužení. „Martin podstoupil i CT snímky, ale zaplaťpánbůh s negativním nálezem, co se týče vážnějšího poranění,“ oddechl si Singer.

Devatenáctiletý útočník tak vynechal nedělní utkání proti Švédsku, v němž národní celek prohrál 2:3, v úterním duelu se Švýcary však již byl znovu na ledě a jednou asistencí pomohl v divokém průběhu zápasu k zisku dvou bodů po vítězství 5:4 po samostatných nájezdech. „Aspoň, že máme ty dva body. Škoda, že jsme to nedotáhli už v základní hrací době, ale naštěstí jsme vyhráli,“ připomněl Martin Nečas.

STÍŽNOSTI NA LED

Talentovaný útočník byl také jedním z pětice autorů našich samostatných nájezdů v prodloužení. Nečas ovšem patřil do devítky hráčů, kteří svůj nájezd neproměnili. Jediným úspěšným autorem byl Michal Řepík, který našim barvám zajistil bod navíc. „Led je tu opravdu hrozný, snažili jsme se proto vystřelit. Řepa naštěstí proměnil výborně a Francík to vychytal,“ doplnil Martin Nečas.

Ve čtvrtém utkání základní skupiny A dnes český národní tým vyzve od 20.15 silné Rusko.