I. LIGA

JIHLAVA - PŘEROV 0:1p

Začátek patřil Dukle, která se tlačila před Klimešovu branku, jenže v koncovce to domácím skřípalo. To potvrdil Skořepa, který z nadějné pozice neuspěl. Přerovští se také pustili do útočení, ale i na druhé straně stál koncentrovaný Brož. Speciální zápas na počest válečných veterán tak v první třetině branku nenabídl.

Ani v té druhé. Ačkoliv šancí bylo víc, a starali se o ně zejména hosté. Fanouškům Dukly i celému domácímu týmu zatrnulo hned v jejím úvodu, kdy Doležal rozezvučel brankovou konstrukci za Brožem. Stejný zvuk byl slyšet i po pokusu Kratochvíla, který si krásně vybruslil mezi kruhy, ale Dukla měla opět štěstí. Na druhé straně to také párkrát zahučelo, zejména těsně před koncem, kdy Jihlava hrála přesilovku a puk létal kolem Klimešovy branky. Žádný ale v síti neuvízl.

Poslední část nabídla hru nahoru dolů. Zprvu bez šancí, v závěru s dobrými příležitostmi, ale Brož i Klimeš byli proti změně skóre.

Šlo se do atraktivního prodloužení, které mohly rozhodnout oba týmy. Když už se diváci chytali na vrchol v podobě nájezdů, rozjel se po pravém křídle Kratochvíl a jeho učebnicová dělovka do vzdálenější šibenice domácí svatyně znamenala výhru Přerova.

"Samozřejmě jsme si představovali zápas trošku jinak a věřili jsme, že ho zvládneme. Bohužel deka, která na klucích leží, je trošku větší, než jsme si mysleli. Musím potvrdit slova kolegy, že podali výborný výkon, a jen to potvrzuji. Byla na nich vidět taková lehkost, že mají více bodů, a to je to, co nám ve hře hrozně chybí. Kluci dřou a dřou, ale když se blíží odměna za dřinu, tak netrefíme branku, přestřelíme nebo šanci nedokážeme proměnit. Věřím tomu, že když kluci budou takhle poctivě hrát, tak se štěstí musí k nám obrátit čelem a dokážeme ze zápasu vytěžit více. Dnes si nestěžuji, jelikož jsme dostali asi tři tyčky. Jsme rádi alespoň za bod. Ale v prodloužení máme tři loženky, nedáme je, pak z protiútoku pět vteřin před koncem nádherná střela do víka. To bylo hodně frustrující," zhodnotil sobotní mač trenér Dukly Viktor Ujčík, jehož tým dnes vyráží na led Chomutova.

Branky a nahrávky: 65. Š. Kratochvil (Zbořil). Rozhodčí: Veselý, Vrba – Polák, Komínek. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 1785. Střely na branku: 29:32. Dukla Jihlava: Brož – Mareš, Staněk, Pohl, Holý, Černohorský, Kolář, Půža – Čachotský, Skořepa, Pekr – Harkabus, Poletín, Chlubna – Davídek, Fronk, Anděl – Lichanec, Juda, Machač. Přerov: Klimeš – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Popelka, Číp – M. Kratochvil, Dvořák, Š. Kratochvil – Kočica, Süss, Hradil – Zmeškal.