Alespoň trochu si Jihlava napravila letošní bilanci s Třebíčí. Jeden z největších rivalů Dukly měl doposud stoprocentní bilanci. Nyní však svěřenci Petra Vlka zasadili Horácké Slavii tvrdý direkt, když vyhráli o pět branek.

„Tak samozřejmě jsme klukům při přípravě řekli, že jsme s nimi letos ještě nevyhráli. Takže jsme na to téma hovořili," vrátil se Vlk k předzápasové přípravě na derby, která jak se zdá, byla velmi úspěšná, jelikož se Dukla po akci Michala Důrase dostala už v 6. minutě do vedení.

Třebíč však přispěchala s velmi rychlou odpovědí. Jarošova střela sice skončila na tyčce Sáblíkovy branky, ale o chvíli později vstřelil vyrovnávací branku Jakub Čuřík. Bílé hvězdy pokračovaly v aktivní hře a hosté museli děkovat Sáblíkovi a třebíčské nemohoucnosti vstřelit branku, že stav zůstával nerozhodný. Domácí museli litovat zahozených šancí, když tři vteřiny před první sirénou rozjásal jihlavské fanoušky Petr Šidlík.

„První třetinu jsme hráli aktivně. Dobře jsme bruslili, měli jsme gólové příležitosti, dali jsme gól. Šancí jsme však měli tak na tři nebo čtyři branky, ale neprotlačili jsme to za brankovou čáru. Pak jsme si nechali dát na konci třetiny hloupý gól, který nás hodně poznamenal," litoval třebíčský kouč Jiří Mička inkasované branky z hole Šidlíka. Ve druhé třetině tempo hry upadlo, diváci se však dokázali zabavit sami.

Skvělá atmosféra

„Přišlo hodně fanoušků, tak jsme se chtěli odvděčit dobrým výkonem a výhrou. Někdy to však nesedne a dneska se zrovna sešly blbé momenty, ale divákům patří velký dík. Já si myslím, že i když od nás čekali asi větší tlak, tak nás dokázali vyhecovat a my jsme jim hrozně vděční, že dorazili," chválil třebíčské publikum Lukáš Paták.

„V Třebíči je vždycky dobrá kulisa, protože je tam menší hala, lidi se tam nasoukají na sebe a akustika je také výborná. Mám rád jakékoliv derby, ale když se v Třebíči sejdou lidi, a ještě hostující fanoušci, tak je tam dobrá atmosféra. Naši byli dneska dobří. Celá Dukla, jak tým, tak fanoušci, předvedli dobrý výkon," chválil pro změnu jihlavské fanoušky Roman Maliník, který v polovině utkání rozjásal sektor hostí.

„Zdeněk Čáp parádně vytáhl puk a vystřelil jej na gólmana. Já už jsem vlastně tolik práce neměl, vlastně jsem to jenom dorazil," popsal Maliník svou první trefu v utkání. Poté o sobě dala vědět také Třebíč, ale Sáblíka nikdo z domácích překonat nedokázal.

„Skoro celou druhou třetinu jsme nebruslili, byli jsme zaskočení tou brankou. Až v závěru se to trochu zvedlo," hodnotil druhou dvacetiminutovku zklamaný Mička. Do závěrečné dvacetiminutovky šla Horácká Slavia s jasným cílem pokusit se o obrat. „Chtěli jsme to otočit, dostat kontaktním gólem diváky trochu do varu, ale v oslabení jsme dostali gól a bylo po zápase," dodal domácí trenér.

Právě branka Adama Zemana z 50. minuty definitivně zlomila třebíčský odpor. V krátkém časovém rozmezí se po Zemanovi trefili ještě Tomáš Čachotský a Maliník, kteří tak uzavřeli skóre zápasu na konečných 1:6.

„My jsme samozřejmě spokojeni s třemi body. Vstoupili jsme dobře do utkání, ale naivními fauly jsme dostali domácí do hry," pozastavil se Vlk nad některými vyloučeními svých svěřenců a pokračoval: „Byli jsme důraznější v osobních soubojích a měli jsme i dobrý pohyb. Hráli jsme jednoduše v obranném pásmu, protože víme, že soupeř má spoustu šikovných hráčů. Samozřejmě i Lukáš Sáblík podal výborný výkon."

LUKÁŠ ZELENÝ