První sladké vítězství. Dukla ho vybojovala v prodloužení

Jihlava – Úvodní zápas Dukly po návratu do extraligy přinesl velké drama. Jihlavští hokejisté ztratili dvoubrankové vedení a v závěru zápasu neudrželi ani vypracovaný těsný náskok 3:2. Na stadionu však přesto zavládlo veselí, protože o bonusovém druhém bodu rozhodl v prodloužení Tomáš Jiránek.

8.9.2017

Příprava: BK Mladá Boleslav - HC Sparta PrahaFoto: Jan Pavlíček

JIHLAVA – ML. BOLESLAV 4:3 pp

Jenže za patnáct vteřin Středočeši snížili, to se mezi Škarkovy betony trefil Valský. Duklu to však z rytmu nevyvedlo, v šancích se ocitli Jiránek, Rys a Macík, skóre se ale již v první třetině neměnilo.

Také do druhé třetiny vstoupil nováček extraligy aktivně. Ve 23. minutě Žálčík nahrával v přesilovce do dobré pozice Hlinkovi, ale ten nedostal puk tak, jak potřeboval. Oba celky pak nevyužily po jedné přesilovce, v další šanci se připomněl Hlinka, jenže jeho střela směřovala jen doprostřed branky, kde byl připravený Maxwell. Pak ale ožila Mladá Boleslav a dokázala vyrovnat skóre. Škarek neudržel ve 38. minutě střelu Látala a Orsava neměl problém vyrovnat.

Ani ztracený dvoubrankový náskok však Duklu nedeprimoval. Na počátku 47. minutě sice jen hlediště smutně vzdychlo při Zdráhalově bombě do tyče, o tři minuty později už v něm propukla radost. I když odložená. Maxwell totiž chyboval a puk se ocitl za brankovou čarou, což musel potvrdit až videorozhodčí. Jenže 160 sekund před koncem třetí sirény vyrovnal v přesilovce tečí Kotvanovy střely Lenc, a duel dospěl do prodloužení. V něm se pak už po 73 sekundách trefil do levého horního růžku Tomáš Jiránek.

„Vstoupili jsme do utkání dobře, rychlé vedení kluky zklidnilo. Stačila ale jedna chyba a soupeř nás doskočil. Ve druhé části hry jsme byli zakřiknutí, uspěchaní a hosté vyrovnali. Branka na 3:2 byla vyústěním našeho tlaku, bohužel dvě vyloučení v závěru utkání nás stála trošku sil a soupeř vyrovnal. Prodloužení bylo z naší povedené a jsme rádi za dva body,“ oddechl si jihlavský trenér Petr Vlk.

Neodehráli jsme vůbec dobré utkání, čímž vůbec nesnižuji výkon domácích. Dukla hrála v euforii, ve velkém nasazení, všude byla dřív, byla důraznější v osobních soubojích, hrála výborně. My jsme přesto dokázali vyrovnat, dokonce dvakrát. Soupeř ale vyhrál zaslouženě,“ uvedl trenér Mladé Boleslavi Patrik Augusta.
Jihlavský rodák pak přiznal i trochu nostalgie. „V prvních chvílích na začátku zápasu mi na střídačce několik momentů hlavou problesklo, ale pak už jsem se staral o zápas a nijak zvlášť to neprožíval.“

Branky a nahrávky: 5. Protasenja (Bryhnisveen, Šidlík), 10. Macík (J. Skořepa), 50. Kajínek (J. Skořepa), 62. Jiránek (Hlinka) – 10. Valský, 38. Orsava (Látal), 58. Lenc (Kotvan, Pabiška). Rozhodčí: Čech, Hradil – Ganger, Gebauer. Vyloučení: 5:5, využití: 1:1. Diváci: 5 076. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:1 – 1:0. Jihlava: Škarek – De La Rose, Suchánek, Šidlík, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Kajínek, Ulrych – Macík, J. Skořepa, Jiránek – Čachotský, F. Seman, Rys – Žálčík, Hlinka, Anděl – Protasenja, R. Hubáček, Váňa. Mladá Boleslav: Maxwell – Stříteský, Němeček, J. Říha, Kotvan, Knot, Hanzlík, Hrdinka – P. Musil, Klepiš, Lenc – Urban, T. Knotek, Valský – Látal, Žejdl, Orsava – Martin Procházka, Najman, Pabiška.
Ostatní výsledky 1. kola: Kometa Brno – Třinec 5:4 sn, Vítkovice – Zlín 1:2 pp, Chomutov – Olomouc 4:2, Plzeň – Litvínov 5:1, Pardubice – Sparta 2:3, Liberec – Hradec Králové 3:0.

Autor: Pavel Mikeš

8.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ve sběrném dvoře už nevezmou pneumatiky

Charita hledá koledníky pro tradiční Tříkrálovou sbírku

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Podle finančních poradců ale i psychologů by úvěry měly sloužit k nákupu jen těch věcí, které nezbytně potřebujeme. Nemá cenu se neúměrně zadlužit a kvůli hezkému Štědrému dni si pak znepříjemnit celý rok. Praxe ale také ukazuje, že mnohé domácnosti si kvůli nedostatečné finanční rezervě nemohou tuto úvahu dovolit.

Po cenné výhře v Opavě přišel výbuch s Karvinou

Opava, Karviná – Dvojutkání na soupeřových hřištích absolvovali prvoligové hokejbalisté SK Jihlava. Ti nejdříve udolali Opava, poté vysoko prohráli v Karviné. I tak jsou ale svěřenci trenéra Staňka nadále v tabulce první!

Nekvasil: O spoustu bodů jsme přišli nízkou produktivitou

Jihlava – Hokejoví junioři Dukly mají za sebou první polovinu základní části nové extraligové sezony. Po ní jsou s 24 body v tabulce dvanáctí, a to trenéra Karla Nekvasila trochu mrzí, protože výkonnostně to prý nebylo špatné. Bohužel obrovskou bolestí je produktivita.

Hokejisté Telče doma šokovali první Strakonice

Telč – Hokejisté Telče si připsali teprve druhou výhru v jihočeském přeboru. Ale stála za to! Na domácím ledě si totiž vyšlápli na lídra soutěže. Strakonice dokázali díky skvělému výkonu porazit o tři branky.