Radost, i zklamání. Havlíčkobrodští Rebelové si tři kola před koncem základní části první ligy zajistili minimálně čtvrté místo. Doma totiž rozstříleli poslední Most 7:1. Ten brodským hokejistům daroval jedenáct přesilových her, z nichž čtyři domácí proměnili. Oslabená Dukla naopak podruhé v této sezoně inkasovala od Draků ze Šumperka šest gólů a o svoji pozici bude muset ještě zabojovat.

Sobotní duel v Kotlině měl opatrný úvod, v šesté minutě se ale začalo naplňovat jeho rozuzlení. Domácí dostali výhodu přesilové hry a uzdravený Dvořáček propálil mosteckého brankáře. Po čtvrt hodině hry se opět po další využité početní výhodě radovali Rebelové, konkrétně obránce Karol Korím.

A když už se domácí tak hezky rozstříleli v přesilovkách, přidali z ní i v úvodu druhého dějství pojistku na své vedení. „My jsme se v přesilovkách v poslední době hodně trápili, ale malinko jsme je potrénovali. A vyplatilo se to," pochvaloval si asistent trenéra Richard Cachnín.

O další tři minuty později ujelo v oslabení duo Švihálek, Rousek a druhý jmenovaný zvýšil na 4:0. „V tu chvíli už bylo rozhodnuto, duel se pak jen dohrával. My jsme si výsledek pohlídali," uznal Cachnín, že poslední třetina příliš herní krásy nepobrala.

Přesto vládla v brodské kabině po zápase spokojenost. Rebelové budou stoprocentně zahajovat play-off v domácím prostředí. Svoji pozici navíc mohou případně ještě vyšperkovat předstižením v poslední době tápající Dukly. „Tohle neřešíme. Jak se říká, jdeme zápas od zápasu a uvidíme, jak to dopadne," vyjádřil se už dříve Cachnín.

Znovu půltucet

Ani druhé utkání v Šumperku v základní části Dukla Jihlava nezvládla. A opět se domů vracela s vysokou porážkou 2:6. „Chybělo nám devět hráčů základní sestavy," připomněl trenér Dukly Petr Vlk.

Přesto měli jeho svěřenci na dosah minimálně čestnější výsledek. „Dvě třetiny jsme byli lepším týmem. Jenže jsme dostali dva smolné góly," povzdechl si kouč. „Nás ohromně podržel vynikající gólman Štůrala," přisadil si spokojený domácí lodivod Radek Kučera.

Dukla tak prohrála páté z posledních sedmi utkání, což se odráží i na jejím postavení v tabulce. Na druhou pozici už může zapomenout, naopak musí čelit náporu dorážejících Rebelů. „Chceme skončit v tabulce co nejvýše," potvrdil minulý týden v rozhovoru pro Deník trenér Vlk.

Dukla má stále své výhodné konečné umístění ve svých rukou. A navíc oproti Rebelům také papírově lehčí los. Doma hostí v pondělí Kadaň a příští týden Beroun. Dvě domácí vítězství jim budou bohatě na bronzovou příčku stačit.

Rebelové naopak podstoupí souboj s o každý bod bojujícími Lvy z Ústí nad Labem. Na závěr je pak čekají nejlepší celky soutěže: Mladá Boleslav a Olomouc. Ty však už mají tabulkovou jistotu a do závěru základní části určitě i motivační nouzi. Kdo unikne semifinálové hrozbě v podobě silných Středočechů?