Prvoligoví hokejisté ve středu totiž odehrají od soboty už svůj třetí zápas. A musí se na něj pořádně připravit. Před nimi je prestižní derby Vysočiny.

Na Horácký zimní stadion zavítá Havlíčkův Brod, který má v posledních utkáních formu jako na houpačce. Z posledních šesti utkání vyhrál tři, zvenku ale nepřivezl body ani jednou. Zato doma nejprve rozstřílel Kadaň 7:3 a v pondělí Beroun dokonce 9:2.

A právě od těchto utkání by se Rebelové rádi odrazili. Sebevědomí jim může dodávat také to, že se jim na Jihlavu poměrně daří. Svěřenci trenéra Jiřího Mičky ji totiž letos v obou případech porazili. Nejprve vyhráli v krajském městě 3:1 a doma pak Duklu přehráli 3:2. „Budeme hrát stejně jako v předchozích utkáních," netají brodský stratég.

Doma neprohrávají

Na rozdíl od svého rivala má Jihlava stabilní formu. Z posledních deseti zápasů nestačila pouze na lídra z Mladé Boleslavi, na domácím ledě pak naposledy prohrála před více než měsícem. Tehdy si dva body odvezla za výhru po samostatných nájezdech Třebíč.

Nedobytnost svého stánku budou chtít žlutočervení potvrdit i proti Rebelům. Duklu motivuje také fakt, že Havlíčkův Brod si z posledních pěti pokusů z Jihlavy odvezl hned třikrát všechny body. „Chceme vyhrát, jako pokaždé. Podřídíme tomu všechno a věřím, že se nám to proti Brodu konečně povede," hlásí kouč Petr Vlk.

V soubojích obou rivalů na ledě Dukly příliš branek nepadá. Na vítězství už čtyřikrát v řadě stačily pouze tři góly. Velká přestřelka se nedá očekávat ani tentokrát, i když šéf týmu z Kotliny je po pondělních brankových hodech opatrný. „Možné je všechno. I s Berounem jsme si mysleli, že vyhrajeme maximálně o jeden, dva góly, a nakonec z toho byla přestřelka. Ale je pravda, že v těchto zápasech moc gólů nepadá," tvrdí Mička.

Medvědi nejsou ve své kůži

Poslední krajský zástupce, Třebíč, cestuje ke svému utkání do Berouna. A po třech výhrách v řadě si na soupeře věří. Horácká Slavia se totiž konečně začala prosazovat i gólově, navíc Medvědi jsou v hluboké krizi. Z posledních sedmnácti zápasů porazili pouze poslední Most a v tabulce se neustále propadají. Náskok na předposlední místo se totiž ztenčil na pouhý jeden bod.

Prodlouží třebíčští hokejisté berounskou mizérii?