Výsledek 0:4 s Vrchlabím ale je pro celek z Havlíčkova Brodu až příliš krutý.

První dvě třetiny se hrál naprosto vyrovnaný hokej, ve kterém si oba týmy vytvářely šance. Jenže produktivnější bylo Vrchlabí. První i druhou trefu zaznamenal celek z Krkonoš v přesilových hrách.

„Rozhodlo to, že jsme dokázali ubránit přesilovky Brodu, zejména tu pět na tři, a sami jsme v početní výhodě skórovali,“ měl jasno trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek.

„Rozhodla využití přesilovek pět proti třem, kdy jsme gól nedali, hosté ano. Soupeři také výborně zachytal brankář Biegl, který byl základním kamenem Vrchlabí,“ reagoval trenér Rebelů Petr Novák.

Rozdíl ve výkonu gólmanů byl znatelný hlavně ve třetí třetině. Domácí se chystali k náporu, jenže už v první minutě Suchan neudržel nahození soupeře a Tvrdek se dostal k lehké dorážce.

O minutu později přidali Vrchlabští definitivní pojistku. Bendík nahodil od modré a puk skončil v síti Rebelů počtvrté. A Suchan putoval na střídačku.

„Už jsem k tomu chtěl sáhnout po třetí brance. Ale Linhartovi jsem dal ještě jedno střídání čas, aby se oblékl a připravil. Bohužel jsme inkasovali další gól. Linhart pak měl pár dobrých zákroků a ve středu nejspíše nastoupí od začátku,“ prozradil Novák.