Václavu Krlišovi končila po sezoně v Třebíči smlouva a pro klub byla proto výměna výhodná. „On i my jsme cítili, že potřebuje změnu a nový impuls. Velice mu děkujeme za tři sezóny, ve kterých u nás odvedl výbornou práci,“ komentoval situaci sportovní manažer a trenér Horácké Slavie Kamil Pokorný.

Plzeňský odchovanec Václav Krliš bojuje o smlouvu v Horácké Slavii Třebíč.Václav Krliš odehrál v Třebíči tři sezony.Zdroj: Josef PrášekTaké pro Tomáše Pšeničku může znamenat přesun progres ve formě. „Věříme, že výměna bude impulsem pro oba hráče, kterým se v poslední době nedařilo podle představ a nedostávali ve svých klubech tolik prostoru,“ potvrdil sportovní manažer Slavie a bývalý reprezentant Jaroslav Bednář.

Nový hráč v třebíčské sestavě by měl nastoupit již dnes proti Kolínu. „Tomáš je urostlý útočník, měří sto devadesát čtyři centimetry a má výbornou střelu. Věřím, že nám do týmu skvěle zapadne a bude posilou,“ dodává Pokorný.

Pšenička je odchovancem pražské Sparty. V první lize hrál za Ústí nad Labem, Prostějov a Slavii, za kterou odehrál pětasedmdesát zápasů. V nich skóroval třináctkrát a přidal čtrnáct asistencí.