Jen několik hodin dominovalo v útrobách Horáckého zimního stadionu zklamání. S příchodem nového týdne se začalo vedení klubu intenzivně připravovat na novou sezonu. „Hned v pondělí jsem měl schůzku s oběma trenéry,“ prozradil Ščerban.

Takže jsme rázem u první podstatné otázky. Kdo povede Duklu v příští sezoně?
Dvojice Petr Vlk a František Zeman má smlouvu ještě na příští sezonu, tam se nic nemění a budou u týmu pokračovat.

Nemůže nenásledovat otázka, koho budou trénovat?
Otázka složení kádru je pochopitelně běh na dlouhou trať, budeme ji řešit a zveřejňovat postupně. V současné době to vypadá tak, že půlka týmu by měla zůstat. Pod smlouvou jsou například hráči Adam Zeman, Tomáš Čachotský nebo David Váňa. Jsou pochopitelně hráči, kteří vidí svoji budoucnost jenom v extralize, takže nebudou u nás pokračovat. Někteří další již naši nabídku dostali a zvažují ji, s ostatními budeme jednat v nejbližších dnech.

Jak to bude se zahraničními hráči?
S jejich výkony jsme byli vesměs spokojeni, ale pro WSM ligu s nimi nepočítáme.

Problém budete mít asi v brankovišti, že?
Na tomto postu nás čeká opravdu zásadní práce. Pepa Kořenář je hráčem San José, Kubu Škarka čeká draft, pro který je jedničkou mezi brankáři z Evropy, a dá se tak očekávat, že bude draftovaný. O obou tak budou rozhodovat jejich kluby.

Při sestavování kádru budou hrát jednu z nejdůležitějších rolí finance. Jak pro vás dopadla uplynulá sezona?
Do poloviny června musí všechny profesionální klubu posílat na svaz výkaz financí. Jsem pyšný na to, že budu jako jeden z mála hlásit, že nemáme žádné závazky po splatnosti. V tomto ohledu máme stůl čistý.

Sestup určitě ovlivní rozpočet klubu směrem dolů. Jak moc?
Je jasné, že rozpočet bude nižší než v extralize, protože nám odpadnou příjmy od marketingového partnera BPA. Naší snahou bude, abychom rozpočet udrželi nad hranicí předloňské sezony, kdy jsme pro A tým disponovali částkou devět milionů korun. Pro extraligu jsme měli rozpočet na áčko devatenáct milionů.

Máte už nějaké signály o tom, jak se k nastalé situaci postaví vaši partneři?
S některými jsem již hovořil během posledního zápasu v neděli, s dalšími jsem telefonoval v pondělí, že bych se s nimi rád sešel. Začínáme si plánovat termíny schůzek a budeme jednat. Zatím nemám žádné informace, že by někdo chtěl končit.

S jakými plány půjdete do nové sezony?
Naším jednoznačným cílem bude vybudovat takový tým, abychom mohli hned pomýšlet na úspěch, tedy na návrat do extraligy. Víme, že je to dlouhá cesta, ostatně baráž jsme tady už několikrát zažili. Nechci proto natvrdo říkat, že postoupíme. Ale uděláme pro to všechno. S touto vizí oslovujeme partnery a skládáme tým.

Vy jste v minulosti vyhlašoval, že do extraligy půjde Dukla jen sportovní cestou. Kdyby přišla nějaká nabídka na odkup licence pro nejvyšší soutěž, bral byste ji?
Uvažoval bych o tom. Tato sezona ukázala, že Jihlava je hokejové město a extraligový hokej si zaslouží. Jednat bych o tom musel pochopitelně i s majitelem klubu. Ale jsem ochoten využít všech legálních a férových cest, to zdůrazňuji, aby extraliga v Jihlavě byla. Samozřejmě, sportovní cesta je krásná, ale jak jsme si ověřili na vlastní kůži, i nesmírně náročná. O podobné nabídce bychom určitě velmi vážně jednali.