Příští pondělí zahájí pětidenní soustředí v Rokycanech nově se rodící reprezentační dvacítka. Mezi nominovanými je i exjihlavský Petr Šidlík, který hraje v zámořské juniorské soutěži QMJHL za Victoriaville Tigers. Mezi náhradníky je ještě brodský forvard Jan Wasserbauer.

Dvacítku v létě čekají ještě další dvě akce. Na začátku srpna odehrají dvě utkání ve Švédsku. Od 7. do 9. srpna se hned třikrát utkají s Ruskem v Havlíčkově Brodě.

Pozvánku na kemp reprezentační osmnáctky dostali hned dva hráči z Vysočiny. Na soustředění v Rokycanech, které proběhne paralelně s kempem dvacítky, se objeví obránce jihlavské Dukly Roman Čermák a zadák havlíčkobrodských Rebelů Tomáš Dvořák.

Reprezentační sedmnáctku čekají v červnu dvě soustředění. Na první se vydá do Kravařů třebíčský gólman Karel Vejmelka. O účast ve druhém kempu, který se koná na konci června v Rokycanech, bude muset zabojovat, protože nominace bude udělána na základě výkonů právě z Kravařů.

Posledním českým hokejovým reprezentačním celkem, na který čeká příští týden soustředění, je šestnáctka. Na soustředění v Kravařích bude mít hned trojí zastoupení jihlavská Dukla v obránci Ladislavu Pospíchalovi a útočnících Lukáši Andělovi a Jiřím Bambulovi. Trojí zastoupení mají i havlíčkobrodští Rebelové, ale pouze mezi náhradníky. Na šanci budou čekat brankář Jan Brož, obránce Rostislav Klofáč a útočník Tomáš Nguyen.