Trenérovi Dukly Viktoru Ujčíkovi se v úvodním finálovém duelu přitom moc přání nevyplnilo. Chtěl hrát co nejméně času ve vlastním obranném pásmu, ale Kladno bylo v tomto směru lepší. To platilo i v případě, že si kouč Dukly přál, aby jeho svěřenci lépe sehráli početní výhody. Také v tomto směru ho tým zklamal. A do třetice, co nebylo podle očekávání Ujčíka, byla bráněná oslabení, které hostům také nevycházela.

Svého nadřízeného si ale rozhodně hráči ve žlutých dresech získali výsledkem a výhrou 4:3 v prodloužení!

Odjezd hokejové Dukly Jihlava sledovaly stovky jejích příznivců.
Na finále do Kladna. Podívejte se, jak Duklu přišli povzbudit věrní příznivci

I s těmito „neduhy“ totiž hosté zvládli držet se silným Kladnem krok. Dokonce šli díky střele Vítězslava Brože a špatném zákroku Košarišťana do vedení. Kladno ale dokázalo v polovině utkání svůj tlak vystupňovat a otočit skóre brankami Račuka a Machače. Ovšem i domácí měli vzadu okénka, a jednoho takového využila Dukla k vyrovnání. Krásnou akci zakončil do odkryté branky Havránek.

I třetí dějství měli domácí takřka ve své moci a Žukov měl mnohem více práce. Plekanec na něj našel v přesilovce recept a rázem Kladno vedlo 3:2. Jihlavští ale za svou odvahu sklidili ovoce. Bekhend Strejčka neměl chybu a poslal zápas do prodloužení.

Nadstavbová část základní hrací doby byla potom kratičká, a ukázalo se v ní, že tuhle sérii, nebo minimálně tento zápas, rozhodli gólmani. Žukov za žádnou ze tří branek nemohl, naopak Košarišťan si za rámeček nedá nejen první, ale také tu poslední čtvrtou trefu hostů. Lichanec pálil z úhlu, přesto dokázal puk procedit mezi výstrojí a pravou tyčkou.

Tím rozjásal celou výpravu Dukly a určitě i její věrné fanoušky, kteří týmu přišli před odjezdem do Kladna vyjádřit oddanost a dodat potřebnou sílu.

Chance liga – finále
KLADNO - JIHLAVA 3:4
Branky a nahrávky: 32. Račuk (Melka, Marosz), 34. Machač (Jelínek), 47. Plekanec (Frye) – 16. Vítězslav Brož, 37. Havránek (Čachotský, Strejček), 50. Strejček (Pekr, Čachotský) 32. Račuk (Melka, Marosz), 34. Machač (Jelínek), 47. Plekanec (Frye) – 16. V. Brož, 37. Havránek (Čachotský, Strejček), 50. Strejček (Pekr, Čachotský), 62. Lichanec (Bilčík, Strejček). Rozhodčí: Petružálek, Pražák – Jindra, Kokrment. Vyloučení: 2:4. Pitule (Kladno) 5 + do konce utkání. Využití: 2:0. Třetiny 0:1, 2:1, 1:1 – 0:1. Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Snuggerud, Sorokin, Suchánek, Zacharčuk – Machala, Plekanec, Jágr - Marosz, Filip, Račuk – Melka, Pitule, Hlava – Jelínek, Machač, Kubík – Bílek. Jihlava: Žukov – Kolář, Bukač, Dundáček, Mareš, Bilčík, Strejček, Dvořák – Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský, Lichanec, Havránek – Jiránek, Zadražil, Pekr – Čermák, V. Brož.
Stav série: 0:1.