Po více než týdenní přestávce, způsobené covidem-19, ve středu opět vyjeli na led prvoligoví hokejisté Dukly Jihlava i Horácké Slavie Třebíč. A oběma se na ledě jejich protivníků dařilo.

Hráči jihlavské Dukly zajížděli v rámci 41. kola Chance ligy na půdu pražské Slavie. A dvakrát zde museli dotahovat těsné vedení domácích. V obou případech se jim to podařilo a tři minuty před závěrečnou sirénou udeřili svému soupeři tvrdý direkt.

Po několik odrazech v útočném pásmu Pražanů se puku ujal Zadražil, šikovně si vybruslil do levého křídla a švihem propálil gólmana Slavie – 2:3.

V sobotním prvním přípravném utkání letošní zimy dostali v sestavě divizních fotbalistů Havlíčkova Brodu (v bílém dresu) větší příležitost mladí hráči.
Ač oba ve velice slepovaných sestavách, fotbalisté Brodu ani Bystřice nezklamali

Hokejisté Horácké Slavie Třebíč měli mít ve středu původně volno, protože Kadaň se ze soutěže odhlásila. Rychle se ovšem domluvili s Přerovem a sehráli na jeho ledě dohrávku 28. kola.

Na první branku zápasu se na Hané čekalo až do poloviny třetí třetiny, kdy šli domácí do vedení. Třebíč však dokázala Dočekalem srovnat.

V nastaveném čase pak rozhodl o výhře Horácké Slavie a pro ni zisku jednoho bodu navíc střelou z úhlu Šťovíček – 1:2.

PŘEROV - TŘEBÍČ 1:2 pp
Branky a nahrávky: 48. Kudělka (Jakub Svoboda) – 54. Dočekal (L. Forman), 65. Šťovíček (D. Sklenář). Rozhodčí: Cabák, Skopal – Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 – 0:1. Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Mlčák – Vodný, L. Bittner, Šťovíček – Krliš, Nedvídek, D. Sklenář – Dočekal, D. Michálek, Ferda – Lang, Gajarský, M. Zabloudil.

SLAVIA PRAHA - JIHLAVA 2:3
Branky a nahrávky: 7. Vlček (Jaroslav Brož, Mikuláš Hovorka), 31. T. Pšenička (Barák) – 28. Cachnín (A. Rutar), 33. Čachotský (TS), 57. M. Zadražil. Rozhodčí: Pilný, Zavřel – Hnát, Štěpánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:1. Dukla Jihlava: A. Wolf – L. Mareš, A. Rutar, Bilčík, Valenta, Kowalczyk, Kachyňa, Eliáš – Čachotský, Skořepa, T. Havránek – Helt, Lichanec, Illéš – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – T. Harkabus, M. Zadražil, F. Seman.