Sobotní třetí zápas semifinálové série play-off začali hokejisté Dukly Jihlava v pelhřimovském azylu tím nejhorším možným způsobem. Už po půlminutě hry totiž prohrávali, ale jakým způsobem.

Hostující Teper kotouč nahodil od poloviny kluziště po mantinelu, ten se však odrazil do brankoviště, kde si jej lehce dezorientovaný Beran srazil do vlastní svatyně – 0:1.

Duklu smolný moment nijak nepoznamenal, ba naopak. V 5. minutě hráli domácí přesilovou hru a Harkabus vyrovnávací trefou potvrdil, že chytil ve vyřazovací části skvělou formu. A za další dvě minuty bylo ještě veseleji. Štefančík v úniku našel před brankou Valachů střelce první branky a Harkabus se opět nemýlil –2:1.

Fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem (v černém) doma v úvodním jarním kole krajského přeboru Vysočiny zdolali Rapotice (zelené dresy) 2:1.

Radost v jihlavském táboře trvala jen pět minut. Nahozený puk od modré Beran jen vyrazil před sebe a dorážející Berzinš vyrovnal. A krátce před polovinou zápasu bylo s Duklou ještě hůř. Při vlastním oslabení totiž ujela dvojice hostujících hráčů a Zabusovs zařídil druhý obrat – 2:3.

Krátce po zahájení třetí třetiny vyrovnal Štefančík a začínalo se odznovu. Rozhodující moment zápasu přišel v 57. minutě. Na trestnou lavici putoval Menšík a v následné přesilové hře Rob bombou od modré rozhodl o zisku druhého bodu v sérii pro Vsetín – 3:4.

HOKEJOVÁ CHANCE LIGA, SEMIFINÁLE PLAY-OFF
JIHLAVA – VSETÍN 3:4
Branky a nahrávky: 5. Harkabus (Čachotský), 7. Harkabus (Štefančík, Dundáček), 42. Štefančík (Havránek, Harkabus) – 1. Teper, 12. Bērziņš (Zabusovs, Machala), 29. Zabusovs (Bērziņš), 57. Rob (Jenáček). Rozhodčí: Horák, Kubičík – Jindra, Komínek. Vyloučení: 3:5, navíc Pořízek (Jihlava)– 5 minut + do konce utkání za nedovolený zásah do hlavy nebo krku, Chvátal (Jihlava) a Staněk (Vsetín) 5 minut za bitku. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Třetiny: 2:2, 0:1, 1:1. Dukla Jihlava: Beran – Kočí, Bilčík, Ozols, Dvořák, Koštoval, Dundáček – Cachnín, Toman, Čachotský – Štefančík, Havránek, Harkabus – Jelínek, Menšík, Rauš – Brož, Pořízek, Chvátal. Stav série: 1:2.