Rebelové totiž dokázali vyloupit Horácký zimní stadion, když ve vypjatém derby porazili jihlavskou Duklu 3:2. I nadále se tak vyhřívají na špici tabulky.

Domácí přitom nezačali vůbec špatně. Měli několik slibných možností, které ale nevyužili a soupeř je za to hned z první vážnější možnosti potrestal zásluhou Protivného. Dukla ale nadále předváděla dobrý hokej a zanedlouho Čachotský srovnal.

„V první třetině to byl souboj našeho gólmana s jihlavskými útočníky. Domácí měli pár šancí, kdy to měli na talíři. Ale nedali a od toho se všechno odvíjelo," uvědomoval si havlíčkobrodský trenér Karel Dvořák.

I druhá část měla podobný průběh jako ta první. Jihlava sice měla šance, vedení se však znovu ujali Rebelové. „Poté jsme se hodně zlepšili, byli jsme důraznější. Bohužel upozorňovali jsme hráče na zbytečné fauly v útočném pásmu, ale nevyvarovali jsme se jich a domácí dokázali znovu vyrovnat," stěžoval si Dvořák na situaci, kdy Hodek v přesilovce pět na tři srovnal.

Klíčové oslabení

V závěrečném dějství už bylo prakticky jasné, že kdo vstřelí branku, odnese si z utkání tři body. Velkou příležitost k tomu měli prvně žlutočervení, když jim Rytnauer dvěma fauly daroval čtyřminutovou přesilovku. Nabídnutou šancí však pohrdli. „Bylo naprosto klíčové, že jsme to dlouhé oslabení ubránili," tvrdil po zápase kouč Rebelů. „My jsme naopak naší přesilovku využili a díky tomu jsme také vyhráli," připomněl rozhodující branku Radka Novotného, díky níž si havlíčkobrodští hokejisté na své konto připsali první letošní vítězství v regionálním derby.

Jak byl Dvořák vítězstvím svého mužstva nadšený, byl pochopitelně naopak zklamaný domácí trenér Petr Vlk. „Soupeř byl silnější na kotouči i v osobních soubojích. My jsme se nedokázali srovnat s jejich rychlým přistupováním. Myslím si že, měli větší vůli po vítězství," hlesl na tiskové konferenci.

Se svým trenérem souhlasil také autor jedné branky Dukly Daniel Hodek.

„Měl jsem pocit, že chtěli víc. My jsme sice také chtěli, ale strašně jsme pykali za naše vyloučení. Oslabení jsme hráli špatně a to rozhodlo," byl si vědom zkušený jihlavský útočník.

Vítězná série trvá

Dukla po další prohře figuruje na osmém místě tabulky, naopak parádní série Havlíčkova Brodu pokračuje. Rebelové jsou i po osmém kole na první příčce, dva body před ještě loni extraligovou Mladou Boleslaví.

„Všechno je o hlavách. Pokud se hráčům začne dařit, tak si víc věří a je to vidět. Teď jsme první, ale já bych to nepřeceňoval. Za čtrnáct dní, nebo za měsíc to může být naopak. My jdeme od zápasu k zápasu a uvidíme, co bude dál," nechtěl momentální pozici Rebelů přeceňovat Dvořák.