Spanilá jízda. Dukla si zahraje baráž!

Jihlava – Soupeři už chyběly psychické i fyzické síly. Tak, jak dlouho ústečtí hokejisté dokázali v předchozích čty-řech duelech semifinále play-off WSM ligy favorita trápit, tak rychle v posledním zápase série zvadli. Už po první třetině bylo jasné, kdo bude slavit. Jihlava postoupila do vysněné baráže, kterou zahájí příští úterý duelem v Karlových Varech.

22.3.2016

S přehledemFoto: Deník/Libor Plíhal

Hokejisté jihlavské Dukly včera podle očekávání porazili v pátém zápase semifinále play-off první ligy Ústí nad Labem 7:2 a celkově opanovali sérii přesvědčivě 4:1. Klíčem
k jasné výhře nad Severočechy byla vydařená první třetina, kdy gólamana soupeře Jakuba Soukupa překonali čtyřikrát. Zaskvěl se zejména Josef Skořepa, jenž dvakrát skóroval v oslabení. Protože už ve čtvrfinále byli vyřazeni kladenští Rytíři, právě od ústeckých Lvů, mohla si Dukla vychutnat
i zisk poháru pro vítěze první ligy. Hráči převzali trofej od jednatele klubu Bedřicha Ščerbana a zástupců společnosti WSM, která je titulárním sponzorem první ligy. Jihlavští hokejisté
se nyní mohou už těšit
na baráž o extraligu,
kterou zahájí příští úterý
na ledě Karlových Varů.

JIHLAVA – ÚSTÍ N. L. 7:2
KONEČNÝ STAV SÉRIE: 4:1

Jihlavští hokejisté měli snový úvod, který tentokrát dokázali přetavit v pohodový zápas. Do vedení se dostali už po 49 sekundách, když Štebihovu střelu Beránek tečoval a navíc ještě clonil Soukupovi tak šikovně, že ústecký gólman nic neviděl. V přesilové hře o minutu později mohl po Harkabusově střele přidat i druhý gól, tentokrát však neuspěl. Lvům se včera vůbec nedařily přesilovky, poprvé je potrestal v 9. minutě Skořepa.

Na 3:0 potom zvyšoval Mrňa a na brance se podílel celý čtvrtý útok. Puk vybojoval Březina, ten uvolnil Mrňu – 3:0. Hosté byli na ručník a počtvrté inkasovali znovu ve vlastní přesilovce. Rychlík Skořepa vybojoval puk pro změnu na pravé straně, ale jinak byl výsledek stejný. Soukup znovu kapituloval. „Specialistou na hru v oslabení se přes dva góly necítím, ale samozřejmě jsem rád, že se mi podařilo vstřelit dva důležité góly," usmíval se Skořepa, autor dvou branek v oslabení.

Ve druhé třetině byla ústecká devastace přibrzděna, přesto Dukla svůj náskok navýšila. Ve 28. minutě gólem Březiny potvrdila čtvrtá lajna svou dobrou hru. To už byl v brance Severočechů Martin Volke, který vystřídal po první třetině Jakuba Soukupa. Na 6:0 potom zvýšil svým prvním gólem v play-off ve 33. minutě Anděl, když na začátku byla krásná přihrávka Parýzka. Jedinou ústeckou odpověď ve druhém dějství zajistil o dvě minuty později Roubík. Poslední třetina se už jen dohrávala, svůj dvougólový účet v utkání podtrhli Beránek a Roubík.

„Samozřejmě rozhodl náš dobrý vstup do utkání. V sérii jsme se potýkali s dáváním gólů, tentokrát to bylo po první třetině 4:0 a nebylo co řešit," řekl spokojeně po zápase centr třetího útoku Marek Melenovský. V podobném duchu potom hovořil i jihlavský trenér Petr Vlk: „Hodně nám pomohl první gól, po němž jsme se uklidnili. Za stavu 4:0 bylo rozhodnuto, v posledním utkání se jasně prokázala vyšší kvalita našeho kádru."

Branky a nahrávky: 1. Beránek (Štebih, Harkabus), 9. Skořepa, 17. Mrňa (Anděl, Březina), 18. Skořepa, 28. Březina (Mrňa), 33. Anděl (Březina, Parýzek), 53. Beránek (Seman, Harkabus) – 35. Roubík (Kloz), 55. Roubík (Holomek, Pohl). Rozhodčí: Kubičík, Trombík – Měkýš, Reich. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 3 657. Třetiny: 4:0, 2:1, 1:1.
Jihlava: Škarek – Dobrovolný, Kaláb, Šafář, Štebih, Grebenyuk, Parýzek, Bilčík – Jergl, Skořepa, Důras – Harkabus, Seman, Beránek – Diviš, Melenovský, Kolář – Mrňa, Anděl, Březina. Ústí nad Labem: Soukup (21. Volke) – Holomek, Pohl, Vágner, Brož, Chalupa, Smetana, Macek, Hes – Kloz, Roubík, Tůma – Kuchler, Melka, Tenkrát – Gengel, Merta, Křivohlávek – Čurda, Navarra.

Autor: Karel Líbal, Pavel Mikeš