„Jsem rád, že jsme vyhráli, ukázali jsme týmovost,“ usmíval se v rozhovoru pro klubový web autor dvou středečních branek při výhře 3:2.

Vstup do zápasu se přitom celku z Vysočiny vůbec nepovedl, když po první třetině prohrával 0:2. „Do utkání jsme špatně vstoupili, to je fakt. O přestávce jsme si k tomu ale něco řekli,“ popisoval Šik.

Na výkonu Slavie byla znát přítomnost nového trenéra na lavičce. „Určitě to bylo cítit. Bylo vidět, že se kluci chtěli před novým trenérem předvést. Všichni hrajou o své místo, bylo to znát,“ přiznal.

Střelecké konto útočníka třetiligových fotbalistů Velkého Meziříčí Antonína Plichty (v červeném) zatím letos čítá šest zásahů. Přidá další v neděli ve Zlíně?
Spokojenost napůl, nějaké body ještě potřebujeme, říká snajpr Meziříčí Plichta

Na správnou cestu nasměroval hokejisty Dukly krátce po polovině zápasu právě dvaadvacetiletý útočník. Jeho první branka vrátila hosty zpět do zápasu. „Před brankou mě někdo trefil pukem, rychle jsem se otočil a uklidil jej do sítě,“ popsal svůj první přesný zásah.

Krátce po zahájení třetí třetiny Miškář vyrovnal a začínalo se od začátku.

V poslední minutě pak přišla další velká chvíle talentovaného útočníka. „U druhého góle jsem měl snadnou práci. Puk se ke mně před brankou odrazil a nebyl problém jej uklidit za záda gólmana,“ sdělil.

Ve čtvrtfinále Českého poháru doma zdolali házenkáři Sokola Nové Veselí (v červených dresech) Duklu Praha (ve žlutých dresech) těsně 32:31..
OBRAZEM: Skvělý postup! V zápase plném zvratů Nové Veselí zdolalo pražskou Duklu

Díky zisku tří bodů poskočili jihlavští hokejisté v tabulce druhé nejvyšší soutěže už na čtvrté místo. Další celek z Vysočiny, Horácká Slavia Třebíč, je dokonce druhá.

V sobotu však na Duklu čeká těžká prověrka. Zajíždí totiž na led vedoucí Poruby. „Bude to stejně těžké utkání jako každé jiné, liga je vyrovnaná. Dobře zregenerujeme a pojedeme tam vyhrát,“ burcoval Šik.

Speciální přípravu na lídra v Jihlavě nechystají. „Možná se v den zápasu mrkneme na nějaké video,“ dodal.