JIHLAVA - ZLÍN 1:2

Dukla nastoupila do dalšího extraligového zápasu po deseti dnech, k nebezpečné střele se dostal už po 27 sekundách Jiránek, ale Kašík prokázal své kvality. Ve 4. minutě se propracoval k zakončení Okál, Vejmelka byl však rovněž pozorný. Z protiútoku pak prověřil Kašíka kapitán Čachotský, ale trefil jen jeho beton.

Na začátku 7. minuty ujížděla v přečíslení zlínská dvojice Illo - Fryšara, ale výborným obranným zákrokem se blýskl Suchánek. Potom nedal velkou šanci Hubáček, aby za pár desítek sekund po pěkné kombinaci v přesilovce vstřelil úvodní gól Okál. Přesilovku si zahráli i jihlavští hokejisté, ostřelovali Kašíka ale bez úspěchu. Na druhé straně pak ve 14. minutě vyyhytal Burkartse Vejmelka.

V 19. minutě ujel zlínské obraně Čachotský, byl faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení. Čachotského, který skončil i s Kašíkem v brance, pak nesportovně (ale šikovně takticky) několikrát počastoval Okál. Pomsta se však nekonala, jihlavský kapitán z nájezdu skulinu mezi betony Kašíka nenašel.

"Nevstoupili jsme do zápasu špatně, byli jsme aktivní svým pohybem, ale soupeř dal šťastný gól v přesilovce," posteskl si trenér Jihlavy Petr Vlk. "V prvním zápase po reprezentační pauze jsme odehráli první třetinu ve špatném tempu, ale dali jsme naštěstí v přesilovce gól," přidal se jeho zlínský protějšek Robert Svoboda.

Ve druhém dějství se po třech minutách a jedenácti sekundách ujala střela Suchánka, kterou Kašík dobře neviděl. Jenže po srážce dvou hráčů Dukly záhy odpovědělo v přečíslení dva na jednoho duo Ondráček - Šťastný a Zlín šel do vedení 2:1. Do dvou solidních příležitostí se pak dostal Skořepa, ale poprvé mu odskočil puk a podruhé byl faulován.

Třetí třetina přinesla jen slabý odvar, kupily se nepřesnosti v rozehrávce a to zejména na straně Dukly. Z křeče ji nedostaly ani čtyři přesilovky (celkově jich nevyužila sedm), přesto šance k vyrovnání byly. Zeman však nevyužil vtipnou pobídku od Čachotského a Kubalík při dorážce z úhlu netrefil odkrytou Kašíkovu svatyni. Další velké možnosti pak spálili právě při sedmé ppočetní výhodě Šidlík a znovu Zeman.

Dvě a půl minuty před třetí sirénou se jihlavští trenéři odhodlali k power-play, ale ani ta aspoň ke kýženému bodu nevedla. "Když už se dostaneme do zápasu vyrovnávacím gólem, tak vlastní naivitou inkasujeme. Chceme vytvářet to, co ani v tu chvíli nejde. Ve třetí třetině vůle něco s tím udělat byla, ale puk nám skákal po lajně, nepadlo to do branky. Když neproměníme velké šance, nemůžeme uspět," dodal Vlk.

"Třetí třetinu jsme ubojovali. Zkomplikovali jsme si ji velkým počtem vyloučených, ale přestáli jsme přesilovky a máme velmi cennou výhru," usmíval se Svoboda.

Branky a nahrávky: 24. Suchánek - 9. Okál (Honejsek, Freibergs), 25. Šťastný (J. Ondráček). Rozhodčí: Pražák, Kika – Flégl, Polonyi. Vyloučení: 3:7, využití: 0:1. Diváci: 4 012. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:0.

Jihlava: Vejmelka – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, Šidlík, Bryhnisveen, Ulrych – T. Kubalík, Jiránek, Skořepa, Jiránek – Čachotský, Hamill, Zeman – Žálčík, M. Hlinka, Anděl – Rabbit, R. Hubáček, F. Seman.

Zlín: Kašík – Freibergs, Žižka, Řezníček, Valenta, M. Novotný, Nosek, Gazda – Kubiš, Fořt, O. Veselý – Okál, Honejsek, Roberts Bukarts – Šťastný, P. Sedláček, J. Ondráček – Klhůfek, Fryšara, Illo.