Ostudu hokejisté Dukly legendám nedělají. Kromě svého hlavního zaměření jsou aktivní i na poli charitativních akcí. Jen za letošní druhé pololetí vypsali či podpořili čtyři takové významné projekty. Že je v klubu podpora potřebných samozřejmostí, potvrzuje i speciálně upravené logo Dukly.

Jihlavané podpořili od října do listopadu Běh pro světlušku, darovali krevní plazmu, aktivně se zapojili do Charitativního týdne Chance ligy a uspořádali dražbu originálního dresu pro Vojenský fond solidarity.

close info Zdroj: Dukla Jihlava zoom_in

Klub dlouhodobě podporuje i jihlavskou nemocnici, domov seniorů, vloni virtuálně vyprodal hlediště stadionu a ze zisku pomohl potřebným předáním roušek, rukavic či dezinfekcí.

Především darování krevní plasmy je v Dukle tradiční akcí. „K vzájemnému navázání aktivit mezi týmem Dukly a naším dárcovským centrem došlo již v roce 2019,“ potvrzuje Monika Daňková Kolářová, manažerka centra Cara Plasma.

Pravidelným dárcem je Tomáš Havránek: „Stojí nás to jen chvilku času a můžeme zachránit lidské životy. Není důvod, proč nedarovat těch pár chvil a trochu plasmy,“ má jasno útočník Dukly.

Odběr plazmy je vůbec jednou z nejčastějších dárcovských akcí klubů na Vysočině. Velkou vlnu solidarity ale zvedla například i spoušť po tornádu na jižní Moravě.

close info Zdroj: Deník zoom_in