EXTRALIGA ST. DOROSTU
DUKLA JIHLAVA - LIBEREC 2:1

Dukle úvod vyšel skvěle. Na Zadražilův pas si najel Přidal a s velkým přehledem otevřel přízemní střelou gólový účet. Jihlavský tým ale dobrý začátek nenastartoval.

Taktovku pomalu, ale jistě začal přebírat Liberec, který se po půlhodině dočkal zaslouženého vyrovnání. Na tečovanou střelu Říhy v početní převaze neměl Rittich žádný nárok. „To utkání bych rozdělil na dvě polovičky. První půlku byli lepší hosté, ale nás podržel gólman Rittich, který chytil několik šancí,“ říká trenér Jihlavy Luboš Sláma.

Do druhé přestávky se už žádná změna skóre neudála. A ve třetím dějství to dlouhou dobu vypadalo, že remízový stav vydrží až do závěrečné sirény.

„My jsme ale měli více sil a Liberec na konci přehrávali,“ míní kouč domácích, kteří potřebnou výhru vydolovali brankou Zídka, který tečoval přesilovkovou ránu Musila za záda bezmocného Jelínka. „Trošku nám přálo štěstí, které ale přeje připraveným,“ dodává spokojený Sláma.

Dukla si totiž výhrou pojistila čtvrté místo v tabulce a přímý postup do playoff. „Samozřejmě, že po zápase byla velikánská radost. Co jsme chtěli před sezonou, to jsme splnili,“ těší kouče. „Kluci za to zaslouží obrovské díky. Tento mančaft je výborná parta, která jde dopředu a má něco před sebou,“ uzavírá Sláma.

Branky a nahrávky: 4. Přidal (Zadražil, Tobola P.), 57. Zídek (Musil, Martínek) - 33. Říha (Najman, Maďar). Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 8:11, navíc Dám 10 min. OT., Bartejs 10 min. OT., Miškovský (všichni LIB) 10 min. OT. + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 30:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Třetiny: 1:0, 0:1, 1:0. Jihlava: Rittich - Hlaveš, Čurilla, Zadražil, Tobola P., Martínek, Musil, Tobola H., Šťastný Ja. - Brychta, Matějka, Prokš - Střecha, Přidal, Pěška - Kret, Zídek, Štěpán - Svobodník, Pavlas, Ludvík.

HRADEC KRÁLOVÉ - DUKLA JIHLAVA 1:3

Na východ Čech odjížděla Jihlava s jistotou playoff a tudíž ve velmi dobrém rozpoložení. „To byl zápas bez nervů. Jeli jsme si tam zahrát hokej, a i když to bylo plné chyb, moc jsme to neřešili a nezasahovali do toho. Nechali jsme to na hráčích, ať tvoří, co umí,“ přibližuje trenér Jihlavy Sláma.

Po bezbrankové první třetině se jako první zapsal mezi střelce hostující Štěpán a když ve 31. minutě přidal pojistku Svobodník, vypadalo to s domácími bídně.

Hradec ale nesložil zbraně a vykřesal naději. Čtvrt hodiny před koncem snížil na rozdíl jediné branky Hradecký. Poslední slovo měl ovšem jihlavský Hlaveš, který podtrhl povedenou základní část svého týmu.

Branky a nahrávky: 44. Hradecký (Ropický) - 24. Štěpán (Musil), 31. Svobodník (Tobola P., Přidal), 57. Hlaveš (Tobola P., Přidal). Rozhodčí: Homola – Barvíř, Blummel. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3. Třetiny: 0:0, 0:2, 1:1. Jihlava: Jiří Šťastný - Zadražil, Martínek, Musil, Hlaveš, Tobola H., Čurilla, Tobola P. - Ludvík, Matějka, Svobodník, Štěpán, Prokš, Pavlas, Zídek, Kret, Přidal.