EXTRALIGA ST. DOROSTU
Č. BUDĚJOVICE – DUKLA JIHLAVA 3:6

Hostům vyšla první třetina náramně. Do vedení poslal Duklu přesilovkovou trefou Pěška, a přestože záhy odpověděl budějovický Koblasa, závěr úvodní dvacetiminutovky patřil pouze Jihlavě. Aktivní svěřenci kouče Luboše Slámy si vynutili další faul a početní výhodou opět nepohrdli. Tentokrát se prosadil Zadražil. A těsně před sirénou navíc přidal třetí branku Čurilla. „Myslím, že to byl rozhodující moment a zlom zápasu. Ten třetí gól nás uklidnil,“ těší trenéra Dukly Luboše Slámu.

Jeho svěřenci navázali na úspěšnou koncovku první části i v úvodu druhé. V přesilovce udělali Jihočeši chybu a nabídnutým trestným střílení Brychta nepohrdl – 1:4. Další početní výhodu už domácí výběr sice zvládl lépe a Plášil snížil na 2:4. To bylo ale ze strany jeho týmu vše. Dukla hrála soustředěně do poslední minuty, což znovu přineslo ovoce. Prokš zvýšil na 5:2.

Domácí výběr se pokusil o drama a začátek poslední třetiny ovládl. A když Koblasa po střele Sedláka překonal Ritticha, zdálo se, že to budou mít hosté ještě náročné. „My jsme začali trochu víc bránit, než bylo zdrávo, a oni si vytvořili tlak, ale naštěstí hodně faulovali a nabídli nám přesilovky. V závěru pak zapomněli na Kubu Brychtu, který pečetil naši výhru,“ popisuje průběh posledního dějství Sláma.

Jeho tým tak získal důležité tři body, se kterými byl kouč maximálně spokojený. „Kluci věděli, oč jde, že bychom měli posbírat nějaké body a vzdálili se Liberci. A přestože byl soupeř velice kvalitní, my jsme dali tentokrát šest branek, což je na zápas venku úspěch,“ těší trenéra Dukly. „Je potřeba pochválit všechny hráče, protože takhle se bojuje o playoff,“ dodává spokojený Sláma.

Branky a nahrávky: 7. Koblasa (Sedlák), 31. Plášil (Kolařík), 48. Koblasa (Sedlák) - 6. Pěška, 17. Zadražil (Střecha), 20. Čurilla (Matějka), 23. Brychta (TS), 40. Prokš (Matějka, Brychta), 60. Brychta (Šťastný, Matějka). Rozhodčí: Horňáček - Šperl, Beneš. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6. Třetiny: 1:3, 1:2, 1:1. Dukla Jihlava: Rittich - Zadražil, Martínek, Pavlas, Hlaveš, Šťastný, Čurilla, Tobola - Brychta, Ludvík, Matějka, Svobodník, Štěpán, Prokš, Pěška, Brabec, Kret, Střecha, Přidal.