Důvodem je změna kooperujícího klubu na finské straně. Místo klubu Pirkkala spolupracuje pořádající Dukla Jihlava nově s klubem KooVee Tampere, který je kvalitativně o kategorii výše. Ve své zemi hraje druhé nejvyšší mládežnické soutěže.
Mezinárodní česko-finská hokejová škola probíhá od soboty 21. července do pátku 27. 7.

Účastníci kempu jsou rozděleni do dvou smíšených týmů s pravidelnými tréninkovými plány. Dopoledne má vždy jeden tým trénink na ledě, druhý na suchu, poté se prohodí. Tréninkové jednotky jsou od 8.30 do 9.45 a od 10.15 do 11.30 hodin.

Každé odpoledne, s výjimkou úterního relaxačního dne, je na programu hokejový zápas mezi týmy. Utkání se hrají vždy od šestnácti hodin na 3 x 20 minut.

Patronem každého zápasu je vždy některý z odchovanců jihlavského klubu, legenda českého hokeje či bývalý účastník mezinárodního kempu.

Česko-finská škola poté vyvrcholí v pátek, kdy se na ploše Horáckého zimního stadionu odehraje oficiální zápas. Před zápasem budou hrát státní hymny, po zápase bude kemp oficiálně ukončen předáním cen pro nejlepší hráče.

Součástí tohoto týdne budou i dvě přednášky, které budou přístupné i pro veřejnost. Budou se konat ve čtvrtek 26. července na Vysoké škole polytechnické.

Od 13 hodin mohou zájemci navštívit přednášku sportovního psychologa Václava Petráše na téma „Komunikace v trojúhelníku rodič - trenér/klub - hráč (pro žákovské kategorie)“.

Od 18.30 hodin potom budou přednášet hokejový trenér, sportovní psycholog a motivační kouč PhDr. Marian Jelínek, Ph.D. a sportovní psycholog Mgr. Václav Petráš na téma „Vítěz ve sportu? Především člověk“.

Patroni zápasů

neděle - Viktor Ujčík
pondělí - David Rittich
středa - Petr Jaroš
čtvrtek - Stanislav Neveselý
pátek - Josef Kořenář (v jednání i účast Martina Nečase)