Dukla Jihlava přivítá Hradec Králové, do Třebíče přijede Kadaň. Ven musí pouze Rebelové, kteří se budou pokoušet udolat Berounské Medvědy.

Do Jihlavy přijede tým, který na zdejším stadionu loňskou sezonu ukončil. Tentokráte je ale hradecký celek opravdu jako vyměněný. Atraktivní je nová trenérská dvojice Východočechů, kterou se stalo duo bývalých vynikajících útočníků Martin Hosták – David Pospíšil. „Těším se, až to vypukne," netajil na klubovém webu Hosták. „Doufám, že kluci k zápasu přistoupí stoprocentně a v Jihlavě uspějeme. Bylo by hezké si připsat na úvod ročníku první tři body," přeje si hostující lodivod.

Hradečtí přijedou také s novým názvem svého klubu, na Horáckém zimním stadionu se představí jako Královští lvi. Jejich forma se nedá dopředu odhadnout, v létě neměli ideální tréninkové podmínky vzhledem k problémům s jejich halou. „Taková věc ale může tým naopak semknout, stejně jako chuť předvést se novým trenérům," varuje před utkáním trenér Dukly Petr Vlk. „Já však věřím, že jsme se připraveni dobře. Samozřejmě máme stále na čem pracovat, ale sezony se nemusíme bát."

Hrát ve větším klidu

Vyhnout se podobně stresujícím situacím, jaké prožívali vloni, chtějí v novém ročníku hokejisté Horácké Slavie Třebíč. V uplynulé sezoně se jim sice povedl zázračný finiš a nakonec postoupili do vyřazovacích bojů, letos by si podobné hektično rádi odpustili. „Nikdo by to už nechtěl zopakovat," uvedl v rozhovoru pro Deník generální manažer klubu Karel Čapek.

Třebíč trpělivě a pečlivě skládala svůj kádr a má za sebou úspěšnou letní přípravu. V ní dokázala i vyhrát Regionální pohár. „Sice je to příjemné, ale velký význam tomu nepřikládám," uvedl trenér týmu Kamil Pokorný. „Pro nás bude důležité, jak zahájíme dvanáctého září."

To se na v Třebíč představí celek z Kadaně. Na ni umí domácí zahrát, vloni ji porazili ve všech zápasech základní části. Letos se ale stala Kadaň farmou extraligového Chomutova a má vyšší ambice. I vůli vítězně vstoupit do nového ročníku. „Máme velmi těžký los," připomíná trenér Kadaně Michal Jäger. „S Třebíčí se nám tradičně nedaří, a pak nás čekají zápasy s Ústím, v Olomouci a s Boleslaví. Tedy aspiranty na postup."

Rebelové jedou do neznáma

Jako jediní vyrazí ven havlíčkobrodští Rebelové. Představí se na zimáčku v Berouně, kde se pokusí zkrotit domácí Medvědy. Středočeši avizovali velké změny ve výkonnosti i fungování klubu, v době uzávěrky tohoto vydání však zůstalo jenom u slibů. Je proto otázkou, s jakou se stabilní účastník první ligy představí.

Rebelové mají za sebou vydařenou přípravu, ve které naznačili své ambice. Konsolidovaný kádr, který je delší dobu pohromadě, byl vhodně a kvalitně doplněn a může se směle řadit k širšímu okruhu kandidátů bojů o baráž. A to i přes skutečnost, že se vedení klubu brání podobné cíle vyhlásit veřejně. „Samozřejmě chceme hrát co nejvýše, naším prvním cílem je postup do play off," tvrdí generální manažer Rebelů Augustin Žák.

Na start svého týmu v Kotlině si budou muset fanoušci počkat až do středy, protože po duelu v Berouně se jejich hokejisté představí ve druhém kole v Hradci Králové.