Z historického hlediska si Jihlavané nemohli přát do semifinále přijatelnějšího soupeře. S Kladnem se Dukla ve vyřazovacích bojích střetla v minulosti pětkrát, a čtyřikrát slavila úspěch.

Poslední dvě série jsou ještě v živé paměti. Jihlava zvládla v roce 2015 vzájemné čtvrtfinále 4:3 na zápasy, o dva roky později stejným poměrem v semifinále první ligy.

Pro tým trenéra Petra Vlka hovoří i letošní vzájemné zápasy. Dukla ztratila letos s Kladnem pouze dva po výhrách na nájezdy, celkové skóre vyznělo 15:9 pro Duklu.

Ve vzájemných zápasech se nejvíce dařilo ještě vloni kladenskému Matěji Pekrovi, který si připsal tři góly a dvě asistence. Pět bodů, ale v opačném pořadí, zaznamenal rovněž Tomáš Čachotský. Na kladenské straně měl největší bodový přínos obránce Martin Kehar, který si připsal tři asistence.

Rytíři ale přijedou do Jihlavy výrazně posíleni. O bývalého hráče NHL Tomáše Plekance, kterému bude sekundovat i majitel a legenda klubu Jaromír Jágr.

Atraktivní série bude pokračovat v Jihlavě i v sobotu, kladenský dvojzápas je na programu v úterý a ve středu. Série se hraje na čtyři vítězná utkání, vítěz postoupí do baráže o extraligu.