Dobojováno. V základní části první ligy jihlavští hokejisté porazili Kohouty ve všech vzájemných zápasech. V semifinále se najednou karta otočila, Dukle se nedařilo a Mora slaví postup do extraligové baráže.

Olomoučtí hokejisté v semifinále Duklu porazili 4:1 na zápasy. I když tento výsledek by mohl svádět k dojmu, že se jednalo o jednoznačnou záležitost Hanáků, všechny zápasy byly nadmíru vyrovnané. „Konečný výsledek 4:1 je pro Jihlavu krutý. Ve třech zápasech jsme měli víc štěstí. Nečekali jsme, že sérii zvládneme 4:1 a moc si toho vážíme," zhodnotil semifinálovou sérii olomoucký trenér Jiří Dopita.

Mora k postupu nakročila po dvou domácích výhrách 2:0 a 3:1. Ve druhém zápase Dukla držela nerozhodný stav 1:1 a měla šance na druhý gól. Nakonec si ale nahození Marosze do vlastní branky skopl Štebih a bylo rozhodnuto. „Více než polovinu utkání jsme byli lepším týmem. Rozhodl šťastný gól," posteskl si jihlavský kouč Petr Vlk.

Rozhodlo se už v Jihlavě

Na vývoj semifinále měl vliv především první jihlavský zápas, který olomoučtí hokejisté šťastně vyhráli 4:3 v prodloužení. Kohouti vedli 2:0, Dukla otočila na 2:3 a Velecký neproměnil další tutovku. Vodný vzápětí vyrovnal a v prodloužení se šťastně trefil Selingr. „To byla taková hozenka z nouze, která propadla do branky. Seli to jen zkusil a spadlo to tam. To byl hodně důležitý moment," přiznal Vlk.

Mora totiž v semifinále vedla 3:0 na zápasy a v českých soutěžích se ještě nikomu za tohoto stavu nepodařilo sérii otočit. Ani Dukla historii nepřepsala. Ve druhém domácím zápase sice vyhrála 2:0, na Hané však kralovali Kohouti 5:2. „Třetí vyhraný zápas poslal soupeře do vedení 3:0. Pak už to bylo těžké. Čtvrté utkání jsme odehráli velmi dobře, když už se štěstí konečně přiklonilo i k nám," poznamenal Vlk.

Také Dopita z celé série vyzdvihl právě výhru v prodloužení třetího zápasu. „Bylo to velmi důležité. Za stavu 3:0 se hraje daleko lépe. Ve čtvrtém utkání jsme sice neodehráli dobře druhou třetinu a na dva jihlavské góly už jsme nedokázali odpovědět. Pátý zápas jsme ale opět zvládli velmi dobře," pochvaloval si Dopita.