Třebíč střídá v prvoligové sezoně horší pasáže s lepšími. Momentálně je v dobrém rozpoložení, jelikož tři poslední mače zvládla za devět bodů! „Jsme za ta tři vítězství rádi a uděláme maximum pro to, abychom byli úspěšní počtvrté v řadě,“ má jasno asistent trenéra třebíčských hokejistů Jaroslav Barvíř.

Bojují a dřou

Jeho tým v pondělí vyhrál v Sokolově 4:3, ačkoliv výkon měl prý k ideálu daleko. „Ten herní projev byl třeba v minulých zápasech lepší, ale nebyl bodově ohodnocen. Teď jsou třeba zápasy, které musíme ubojovat, vydřít. A možná i proto, že jdeme tomu štěstí naproti tou pracovitostí, tak bodujeme. Věřím, že nás to štěstí neopustí. Každé vítězství vás posouvá, sebevědomí se zvyšuje, to je důležité,“ říká Barvíř.

Nicméně usnout na vavřínech Horácká Slavia nemůže. Na kýžené play-off je to stále málo. Chce to dál vítězit. „Máme z dřívějška co dotahovat,“ ví jeden z trenérů Třebíče, který se nebojí toho, že by hráči něco podcenili. „Kluci teď pracují tvrdě, snaží se plnit systémové pokyny. Věřím, že na Prostějov budeme dobře připravení a to utkání zvládneme,“ vyhlíží Barvíř dnešní domácí mač s Jestřáby, které jeho tým hostí od 17.30.

Chtějí jít co nejvýš

Na začátku sezony Třebíč v Prostějově vyhrála 2:1 po samostatných nájezdech a soupeřovu sílu zná. „Mají hodně zkušených hráčů, výborné přesilové hry,“ upozorňuje asistent trenéra. „Na to se připravujeme a věřím tomu, že budeme připravení dobře. Pro nás je teď každý zápas veledůležitý. Vidíme tabulku a chceme jít co nejvýš,“ mají v Třebíči jasný tříbodový cíl, a doufají, že udrží střeleckou formu. „Pozitivní je, že teď jsme schopni dát tři čtyři góly, a to se vyhrává snadněji, než když dáte dva.“

V brance bude stát prý opět Jekel, v sestavě se chystá jen jedna změna. „Malec a Michálek hrát ještě nebudou, jejich zdravotní stav to nedovoluje. Jedna změna ale asi bude, ale tu si nechám pro sebe,“ dodává Jaroslav Barvíř.

Zítra přijede Poruba

Jihlavská Dukla je těsně pod pásmem znamenající play-off, ztrácí dva body na osmou Slavii, ale protože v pondělí poprvé pod novými trenéry vyhrála (v Chomutově 3:1), dá se očekávat, že bude dobře naladěná a vítězné choutky bude mít i zítra. Na Horáckém zimním stadionu se od 17.30 poměří se čtvrtou Porubou. Domácí tvrz by neměli svěřenci Ujčíka a Nekvasila dát, pokud si tedy chtějí zahrát ve vyřazovací části.