„Prakticky všechno máme připraveno. Řekl bych, že je to hotové tak na devadesát procent,“ uvedl před týdnem pro Mf DNES sekretář klubu Miroslav Sklenář. Jenže včera už mluvil jinak. „Bližší informace vám zatím nepodám,“ řekl vyhýbavě.

Protest ještě svaz nevyřešil

Jistá je jedna věc – dořešen ještě není protest Božetic, největšího soupeře Světlé v kvalifikaci. Jihočeši si stěžovali, že útočník Krajíček neodehrál v dlouhodobé části přeboru potřebný počet zápasů, a do klíčových bojů tedy neměl vůbec zasáhnout.

„Ale my jsme si jisti, že je všechno v pořádku,“ konstatoval Sklenář, jenž ve středu dodal hokejovému svazu i originály zápisů z utkání. Kdy se celá kauza dořeší, zatím netuší. „Řekli nám jen to, že až bude rozhodnuto, dají nám vědět,“ doplnil sekretář klubu.

Přihlášku do druhé ligy by Světlá musela podat do konce dubna. Podle informací Deníku už však jedná o prodeji licence. Kromě finanční náročnosti startu ve vyšší soutěži jsou důvodem zřejmě i obavy, jak by sestavila kádr. Řada hráčů, kteří postup vybojovali, by nejspíš tým opustila kvůli kolizi s pracovními povinnostmi.

„Chuť hrát druhou ligu sice mám, ale musel bych částečně omezit své podnikatelské aktivity, což se mi momentálně nechce. A podobně jako já je na tom spousta kluků,“ poznamenal obránce Ondřej Včela, jeden z pilířů úspěšného mužstva.

Kapitán: Nejspíš zůstaneme v přeboru

Podle něj zůstane Světlá nadále v regionální soutěži. „Coby kapitán se pohybuju mezi vedením a klukama. Proto vím, že vše nasvědčuje tomu, že zase budeme hrát přebor,“ prozradil Včela. „S ohledem na to, že máme nový stadion, by bylo krásné druhou ligu zkusit. Ale samozřejmě je mi jasné, že situace tomu není nakloněna,“ podotkl.

S realitou se pomalu smiřují i fanoušci. „Je lepší hrát krajský přebor, být první a mít hráče, na které jsme zvyklí a které máme rádi, než upocenou druhou ligu na posledních místech a s pendlama (hráči na hostování či střídavý start – pozn. red.), co za rok odejdou,“ uvedl v diskusi na klubovém webu fanoušek s nickem Světlák.