Svoboda svůj život spojil s hokejem. Na svém kontě má dokonce několik startů v zámořské NHL. Jeho hráčskou kariéru ale zastavili zdravotní potíže, a tak se syn bývalého československého reprezentanta Radoslava Svobody dal na dráhu trenérskou.

Začínal ve Velkém Meziříčí, poté se vrátil zpět do jihlavské Dukly. Zde měl především na starost mládežnické celky, v jedné sezoně působil v roli asistenta trenéra i u „áčka“. Své obzory si také rozšířil u mládežnických reprezentačních výběrů. Naposledy byl asistentem trenéra v extraligovém Hradci Králové.

Nyní je opět v Jihlavě, ale být tomu tak nemuselo. „Můj návrat byla otázka velkého štěstí a souhry náhod. V Hradci mi skončila smlouva a hledal jsem práci co nejblíže bydliště. Už jsem skoro podepisoval smlouvu v Havlíčkově Brodě. Ale díky tomu, že z Dukly odešel Tomáš Vrábel, se tady otevřelo okénko a domluvili jsme se na spolupráci,“ nastínil na webu Dukly Petr Svoboda.

Tentokrát ale bude jeho funkce trochu pestřejší, než byl zvyklý. „Měl bych po Tomášovi převzít roli skauta. Navíc k tomu budu mít na starosti sportovní stránku, takže budu sportovním manažerem mládeže a asistentem Štěpána Moravce u juniorů,“ uvedl na jihlavských stránkách. „Budu se starat a kontrolovat trenéry od akademie dolů. Viktor Ujčík bude mít na starosti náplň tréninkových jednotek a já budu kontrolovat, aby to všechno klapalo. Budeme spolu ladit herní systém u mládeže, dorostu a juniorky. Mojí prací bude tento systém kontrolovat,“ doplnil Svoboda.