HLUBOKÁ N. V.– SK TELČ 8:4

Začátek zápasu se hostům, jak už bývá tradicí, nevydařil. Premiérová trefa v nové hale na sebe nenechala dlouho čekat, postaral se o ní domácí Oulík. A to Hlubokou nabudilo, takže za další dvě minuty zvýšil Heřmánek na 2:0. Telč se snažila vrátit zpět do hry, a to se jí na chvíli povedlo. Sokolík poslal puk mimo dosah Daška v domácí svatyni a snížil. Jenže dvougólový náskok si vzal soupeř záhy zpět. Havlíka propálil Štěpán – 3:1.

To rytíře nabudilo, takže úvod prostřední třetiny patřil zcela jim. Ovšem Havlík svůj tým držel a za svá záda žádný puk nepustil. Udeřit tak mohl na druhé straně Kubát, který pláchl v oslabení, jenže neuspěl. A to mrzelo, a hned dvojnásobně, jelikož Hluboká těsně před druhou pauzou dvakrát udeřila. Po přesné kombinaci a střele z první se radoval Heřmánek, vzápětí slavil i Oulík, a Telč už ztrácela čtyři branky!

V závěrečné části sice Bína po opakované šanci snížil na 2:5, ale než se hosté rozkoukali, skórovali po chybě v obraně i domácí. Do konce zápasu se hra se rozkouskovala, padlo několik vyšších trestů, ale také několik gólů. Za Telč se prosadili P. Prokop a Cech, za domácí Dvořák a Moudrý.

Junioři Dukly (ve žlutém David Čermák) v sobotním utkání nedokázali navázat na čtvrteční výhru s Litvínovem a Chomutovu podlehli.
Dobře rozjetý zápas přinesl juniorům jen bod

Rytíři z Hluboké nad Vltavou se tak dočkali první výhry v nově otevřené Kuki aréně. „Byli jsme hodně natěšení. Premiéru jsme zvládli poctivou hrou, výborně zachytal Dašek. Škoda jen dvou vyloučených do konce zápasu. Nemohou nastoupit příště,“ konstatoval trenér vítězného celku Miroslav Šulista. „Chybami jsme se připravili o lepší výsledek,“ litoval vedoucí telčského týmu František Čermák.

Branky a nahrávky: 3. Oulík (Miler), 5. Heřmánek (Štěpán), 17. Štěpán (Heřmánek), 38. Heřmánek (Moudrý), 39. Oulík, 43. Oulík, 56. Matěj Dvořák (M. Král), 57. Moudrý (M. Černý) – 13. Sokolík (Kret), 42. Bína, 53. P. Prokop, 59. Cech (P. Prokop, J. Havlík). Rozhodčí: D. Urban – T. Müller, Soukup. Vyloučení: 8:10, navíc Žlůva, Roman Rákosník ml. (Hluboká) oba 5 minut + do konce, D. Šebesta (Telč) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 180. Třetiny: 3:1, 2:0, 3:3. SK Telč: A. Havlík – Tušer, D. Šebesta, Korec, P. Prokop, Lupač (21. Cech), Taras – Kret, Sokolík, Smejkal, Koreš, J. Havlík, Bína, Šalanda, Jak. Prášek, Kubát. Trenéři Josef Prášek.

Ostatní výsledky 13. kola: Humpolec – Veselí n. L. 6:1, Český Krumlov – Milevsko 2:3, Vimperk – J. Hradec 6:4, Pelhřimov B – Soběslav 4:10, Tábor B – Radomyšl 2.5.

1. Č. Krumlov 12 8 1 0 3 70:34 26
2. Strakonice 12 8 1 0 3 76:42 26
3. Humpolec 12 7 1 1 3 56:39 24
4. Soběslav 12 8 0 0 4 65:51 24
5. Milevsko 12 8 0 0 4 46:34 24
6. Radomyšl 12 7 1 0 4 68:48 23
7. Veselí n. L. 12 6 0 2 4 60:52 20
8. Vimperk 12 6 0 1 5 58:55 19