Prvoligový hokejový klub úpí. Řada partnerů klubu má vlastní velké starosti, znatelný je rovněž výpadek příjmu ze vstupného. „Letošní sezónu stále pokrytou nemáme. Je to velký boj o každou korunu a každého partnera. Jsme vděční za každou pomoc. Je to velmi složité období,“ netajil začátkem října na klubovém webu jednatel Bedřich Ščerban.

Situace není jednoduchá ani pro trenéry a hráče. „Je to těžké nejen z pohledu, že nevíme, kdy budeme hrát. Ale hlavně z toho pohledu, že na účtu Dukly svítí jedna velká nula a kluci nedostávají peníze,“ prozradil v pátečním rozhovoru po jedné z tréninkových aktivit kouč Viktor Ujčík.

Hráči nedostali své výplaty v září, na účet nedorazí ani mzda za říjen.

Třebíčští hokejisté budu muset přistoupit na snížení platů.
Někteří hráči jsou mimo realitu, tvrdí trenér hokejistů Třebíče Mejzlík

Vedení Dukly se snaží situaci řešit. S partnery vyjednala možnost zapojení do pracovního procesu svých hokejistů. Toho využila zhruba desítka hráčů.

O současné situaci však hovořit příliš nechtějí. Deník oslovil pětici hráčů Dukly. „Nezlobte se, bylo nám řečeno, že se k situaci nemáme vyjadřovat,“ zněla nejčastější odpověď.

Nejistota je v zákulisí jihlavského klubu hmatatelná. „Měli jsme rozhovor s panem Ščerbanem. Ten říkal, že bohužel žádné peníze nejsou a uvidíme, jestli nějaké budou. Doufáme, že nějaká podpora přijde ze Sportovní agentury. Že na peníze budeme moct sáhnout a klukům zaplatit nějakou část mzdy,“ věří Ujčík.

Řidič spadl se svým autem na cyklostezku.
Střecha napadrť. Řidič prorazil autem zábradlí mostu a spadl na cyklostezku

Problémy Dukly Jihlava ale nejsou "v branži" ojedinělé. Podobnými traply prochází řada jiných klubů. Všichni věří v jediné. Že se brzy znovu začne hrát…