Hokejová Chance liga měla letos díky jihlavskému celku grády. Dukla sahala po návratu mezi elitu, což se nakonec nepovedlo. Přesto na úterní „tiskovce“ to největší zklamání už z trojice klubových vyslanců tolik patrné nebylo. „Sezona byla parádní, skvělá. Trochu je tam i smutek, ale na ten tým jsem hrdý. Ukázal charakter. Já jim moc fandil a přál, ale nepovedlo se nám to, a teď už se musíme soustředit na tu příští sezonu a věřit tomu, že v budoucnu se nám to povede,“ shrnul jednatel HC Dukla Jihlava Bedřich Ščerban uplynulý ročník Chance ligy, a tak trochu nastínil, že o extraligu bude mít jeho klub zájem stále.

Zároveň ale nejvyšší představil Dukly přiznal, že tato sezona byla kvůli pandemii koronaviru opravdu složitá. A to především finančně. „Myslím, že červených čísel bude mezi kluby hodně. Vůči hráčům nemáme žádné závazky, nicméně červeným číslům se asi nevyhneme. Neumíme teď ještě říci, jak velká budou, ale to je realita. Doufám, že už tato složitá doba pomine,“ vyslovil přání v lepších zítřky, týdny, měsíce i roky Ščerban.

Bedřich Ščerban.
Velké zklamání a smutek, ale také hrdost, mísily se ve Ščerbanovi různé pocity

V to doufá i trenér Viktor Ujčík, který se těší především na zaplněné stadion fanoušků. „Vzhledem k tomu, že se hrálo bez nich, jsme si tu sezonu tolik neužili. Zvlášť, když se daří, tak si to člověk užívá více. Tohle nás hrozně mrzí, ale já doufám, že ten stav se zlepší a budeme mít od nich zpětnou vazbu z tribun,“ reagoval kouč, který své svěřence za skvělou práci pochválil.

Ujčík zároveň věří, že již teď se rýsující kádr pro novou sezonu bude mít znovu kvalitu. A hlavně toho správného a vítězného ducha, kterým dělal ve finále ohromné starosti favorizovanému Kladnu. Příprava začne 20. května, tedy pouhé tři týdny po konci sezony. „Myslím, že by byli kluci i takoví nespokojení a netrpěliví, kdyby to bylo déle. Že by se doma nudili a vznikaly by rodinné problémy,“ zasmál se trenér. "Já začnu o něco dříve, oni se budou flákat," doplnil ho rozesmátý Tomáš Čachotský, který ale na tiskové konferenci nezastíral, že ho nevydařený atak postupu hodně mrzí.