Zatímco ve středu hrály oba celky z Vysočiny v domácím prostředí, tentokrát je čekají výjezdy na půdu protivníků. A dá se očekávat, vzhledem k postavení jejich soupeřů v tabulce, že to nebude nic jednoduchého.

Hokejisté Horácké Slavie Třebíč se středeční vydřenou výhrou 2:0 nad Přerovem vrátili na pozici lídra tabulky. „Byl to hodně těžký zápas, což jsme předpokládali. Ale zvládli jsme to a tři body zůstaly doma,“ pochvaloval si pro klubový web Horáků obránce Michal Furch, autor vítězné středeční branky.

Hodně kvalitní protivníci čekají na fotbalisty Pelhřimova (v bílých dresech) v průběhu letošní zimní přípravy. Podobně jako tomu bylo před rokem.
Bez podcenění! Fotbalisty Pelhřimova opět prověří kvalitní soupeři, ale i běžky

Ve Frýdku-Místku, kde Třebíč hraje od 17.00, to bude podobné. Domácí totiž bojují o play-off a body potřebují doslova jako sůl.

To samé se ale dá říci také o souboji Zlína s Duklu Jihlava, hraje se od 17.30. Před sezonou se předpokládalo, že se oba celky budou pohybovat na špici tabulky.

Jenže realita je jiná. Při shodném počtu sedmapadesáti bodů je ještě loni extraligový Zlín devátý, Dukla desátá. Jihlavské by snad mohla nakopnout středeční demolice Frýdku-Místku 7:1.

Nic jiného než dva body neberou v dnešním domácím utkání proti Strakonicím házenkáři Nového Veselí (v modrých dresech).Ty potřebují v boji o postup do play-off.
Důležitý start. Potvrdí Nové Veselí v domácím prostředí roli jasného favorita?

Jednatel Dukly věří, že se týmu podaří vybojovat si pro vyřazovací část lepší postavení. „Poslední čtvrtina, to není tak málo zápasů. Proto si myslím, že je v našich silách, abychom zaujali lepší postavení do play-off,“ sdělil pro klubový web Dukly Bedřich Ščerban.

K tomu, že v sobotu odehraje za tým letos poslední zápas útočník Čachotský, pak řekl. „Taková byla dohoda. My jsme Tomášovi vyšli maximálně vstříc, respektovali a přáli jsme mu, že ve svých letech dostal šanci hrát extraligu.“

CHANCE LIGA - 41. KOLO
SOBOTA: Slavia Praha – Přerov (15.00), Prostějov – Poruba (16.00), Šumperk – Sokolov, Kolín – Litoměřice, Frýdek-Místek – TŘEBÍČ (vše 17.00), Zlín – JIHLAVA (17.30), Pardubice B – Vsetín (18.00).