Dnes po obědě si s touto myšlenkou pohrával trenér Horácké Slavie Roman Mejzlík. A pár hodin nato bylo jasno úplně. „Po konzultaci s hygieniky a vedením klubu jsme se rozhodli, že to zbytečně nebudeme pokoušet. My máme v týmu kluky na zkoušku, z jiných oddílů. Kdyby se něco stalo, byl by to dominový efekt,“ uvedl kouč Třebíče Roman Mejzlík. „Mrzí nás to, panu Ščerbanovi jsem se omluvil, ale ta situace v Dukle je čerstvá. Nechtěli jsme riskovat,“ poukázal trenér bílých hvězd na dvacet pozitivních v týmu jihlavského dorostu.

Derby mezi Jihlavou a Třebíčí budou tři. Dvakrát to bude v krajském městě a CZ LOKO aréně, poprvé 31. října. Jednou bude dějištěm KNHP aréna v Třebíči.
Hokejová první liga se bude hrát tříkolově, vítěze by mělo určit play-off

Derby se mohlo dodatečně odehrát příští týden, ale kluby se nedohodly na termínu. „My jsme nabídli náhradní termín, chtěli jsme hrát po víkendu, až by ta situace byla jasnější. Ale Dukla má smluvené jiné zápasy, takže bohužel zápas neodehrajeme. My budeme místo utkání trénovat, a příští týden se budeme věnovat také pouze tréninku. Jen sháníme na úterý osmého září soupeře, což by pro nás bylo poslední utkání v přípravě,“ dodává Mejzlík.

Jihlavští tak zničeho nic přišli o soupeře. A jednatel klubu Bedřich Ščerban hned začal jednat a shánět jiný tým. „Variant je více, například domluva s některým z druholigových týmů. Vedení klubu bude fanoušky neprodleně informovat prostřednictvím webu a sociálních sítí,“ stojí na stránkách HC Dukla.