Přivést alespoň jedno vítězství z Českých Budějovic, zněl cíl třebíčských hokejistů. Třebíč tak splnila hlavní úkol výjezdu na jih Čech a nyní se může chystat na dva domácí zápasy. Horácká Slavia byla v celém utkání o krok napřed, nakonec však bylo v Budějovicích k vidění pořádné drama. Vyrovnané utkání sehrála i Jihlava v Chomutově, ale nikdo z jihlavských hokejistů nevyzrál na domácího brankáře, a tak se i podruhé radovali Piráti.

Č. BUDĚJOVICE – TŘEBÍČ 3:4

Stav série: 1:1

Třebíči se podařil vstup do utkání. Nejprve vyslal na Bláhu nepříjemnou střelu Charousek, ale domácí brankář ji dokázal zlikvidovat. Následně měla Horácká Slavia přesilovou hru, na jejímž konci stál třebíčský Matěj Pekr a poslal hosty do vedení. To však Třebíči vydrželo pouze třicet vteřin, když se na druhé straně prosadil Přibyl. Ani tento stav však nevydržel příliš dlouho. Podruhé v utkání byl vyloučen domácí Semrád, a hosté šli podruhé do vedení, když střelu Havla tečoval Aleš Holík.

Druhá dvacetiminutovka branku nepřinesla, a tak si diváci na rozuzlení museli počkat až do závěrečného dějství. V něm nejprve srovnal českobudějovický Straka, ale s rychlou odpovědí přispěchal třebíčský Raška. Když ve 44. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Havel, zdálo se, že si Třebíč už své vítězství pohlídá. Až tři minuty před koncem základní hrací se podařilo snížit Strakovi. Horácká Slavia nakonec těsné vítězství ubránila, a srovnala stav série na 1:1.

Branky a nahrávky: 11. Přibyl (Švihálek), 41. Straka (Nouza, Bláha), 57. Straka (Bohunický) 11. Pekr (Zdráhal), 13. Holík (Havel), 42. Raška (Zdráhal, Vodný), 44. Havel (Erat). Rozhodčí: Jílek, Petružálek – Gutt, Rittich. Vyloučení: 6:6, navíc Vodný a Dolníček (TRE) 10 min. OT. Využití: 0:2. Diváci: 6371. Třetiny: 2:1, 0:0, 2:2.

Třebíč: Horčička – Malena, Holík, Zdráhal, Bartoň, Bilčík, Charousek – Erat, Dolníček, Havel – Vodný, Raška, Pekr – Jaroš, Čuřík, Králík – Čech, Beneš, M. Přibyl.

CHOMUTOV – JIHLAVA 1:0

Stav série: 2:0

Jihlava se pokusila zaskočit Chomutov hned v úvodu a dobrým pohybem dostala svého soupeře pod tlak, ze kterého se jí bohužel nepodařilo vstřelit úvodní branku. Na druhé straně zahrozil Chlouba, ale jeho pokus pouze orazítkoval tyč jihlavské branky. První branky se diváci dočkali až v 11. minutě, kdy Ondřej Kaše tečoval Kämpfovu střelu. V tu chvíli málokdo očekával, že to bude jediná branka, která bude v Chomutově k vidění.

Zejména ve chvíli, kdy měla Dukla dvouminutovou dvojnásobnou přesilovou hru. O tuto výhodu však hosty velmi záhy připravil Staněk, jenž se nechal zcela zbytečně vyloučit. Ve druhé dvacetiminutovce měli více ze hry Piráti, ale druhou branku se jim přidat nepodařilo.

Aktivní byl především Gajovský, který se několikrát ocitl tváří v tvář Rittichovi, ale jihlavský brankář si s jeho pokusy dokázal poradit. Po šancích Chomutova mohl z nenápadné akce vyrovnat Seman, ale stejně jako v první dvacetiminutovce Chlouba nastřelil pouze tyč. Ve třetí třetině se Dukla pouštěla čím dál více do útoku, a v obraně se tak začaly objevovat čím dál větší díry, kterých však Chomutov nedokázal využít. Skórovat se nepodařilo ani Jihlavě a tak se Piráti mohli začít radovat ze druhé výhry v semifinálové sérii.

Branka a nahrávky: 11. O. Kaše (Kämpf, Šagát). Rozhodčí: Horák, Wágner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:10, navíc Hřebejk (CHOM) 5 min. + DKÚ. Bez využití. Diváci: 4021. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0.

Jihlava: Rittich – Kaláb, Štebih, Mocek, Šidlík, Dobrovolný, Staněk, Šimek, Čermák – Čachotský, Zeman, Seman – Jergl, Melenovský, Harkabus – Kuřítko, Důras, Malec – Prokš, Anděl, Schejbal.

LUKÁŠ ZELENÝ