Mečbolu se nijak nezalekli. Hokejisté Horácké Slavie mohli v případě jakékoliv výhry v derby s Jihlavou slavit obhajobu vítězství v Regionálním poháru. A své poslední přípravné utkání zvládli skvěle. Po téměř bezchybném výkonu slavili tři body do tabulky po výsledku 4:1.

První třetina souboje dvou tradičních rivalů byla ještě vyrovnaná. Třebíč sice šla do vedení zásluhou přesilovkové trefy Laše, zanedlouho však vyrovnával Čachotský.

Od druhé části už ale pevně drželi otěže zápasu ve svých rukách domácí. Dolníček s Nahodilem je poslali do dvoubrankového vedení, které v závěrečné části ještě navýšil Moučka.

Nepovedený zápas z jihlavské strany pochopitelně pořádně namíchl hostující trenéry. „Nejsem spokojený. Náš výkon byl hodně špatný, a to ještě musím volit slušná slova. Necháme si pro sebe, co se nám nelíbilo, ale domácí byli ve všech hokejových činnostech lepší a zasloužili si vyhrát. Víc k tomu říkat nebudu," prohlásil Petr Vlk, kterého neobměkčilo ani to, že mu v sestavě scházeli hned čtyři hokejisté. „Tak to prostě je. Ti hráči, kteří dostali příležitost, nepotvrdili, že si zaslouží být v týmu," doplnil.

To na třebíčské straně bylo pochopitelně mnohem veseleji. Domácí totiž zakončili přípravu ve velkém stylu. „Jsem s předvedenou hrou spokojený. Náš výkon byl vyzrálý, taktický, hráli jsme výborně do obrany. Defenziva se nám zvedla a dali jsme i pěkné góly," hodnotil kouč Kamil Pokorný.

Ten si však nevšímal pouze pozitiv. Několik kaněk na výkonu svého týmu přece jenom našel. „Nahodil tam při přesilovce pět na tři netrefil prázdnou branku, snad si to schoval na ligu. A také jsme udělali tři zbytečné útočné fauly. To si musíme říct, protože by nás to v mistrovských zápasech mohlo mrzet," konstatoval.

Třebíč se proti Dukle představila v sestavě s novými tvářemi Faltrem a Hruškou, kteří podali spolehlivý výkon. „Martin Faltr byl výborný, při gólu zaspali bránící hráči. Odchytal to s přehledem. Milan Hruška je výborný bek. Musíme ho trochu krotit, protože tu na závěr vyhrál boxerskou vložku. Ale my ho potřebujeme víc jako hráče než jako boxera," připomněl Pokorný bitku s Martinem Jíchou po závěrečné siréně.

Horácká Slavia už tak má všechny zápasy přípravy za sebou. Teď už se může chystat na úvodní kolo první ligy, které se hraje ve středu. „Budeme trénovat a věnovat se taktickým věcem. Už se také začneme připravovat na Olomouc. Budeme se snažit do hráčů dostat ten systém, který by měl na Olomouc platit," uvedl Pokorný.

Pro jeho svěřence už Regionální pohár skončil. Ještě jednu tajenku však předsezonní turnaj přece jenom má. Zbývá totiž odehrát souboj o druhé místo. V něm si to ve čtvrtek na Horáckém zimním stadionu rozdá Jihlava s Havlíčkovým Brodem.

Kdo nakonec obsadí stříbrnou pozici?