Jihlavská Dukla proti Šumperku znovu ztratila vedení a poprvé v sezoně si vyzkoušela prodloužení. To se jí však nepovedlo, a Šumperk tak vyhrál 6:5.

TŘEBÍČ – KADAŇ 5:2

Třebíčští vstoupili do utkání skvěle a v 8. minutě vedli po brankách Buriana a Nahodila 2:0.

Poté však Třebíč polevila a přišel trest. Bauer převzal Bouškovu přihrávku a vymetl šibenici Štůralovy branky. Gólové hody v první třetině zakončila perfektní přesilovková spolupráce Nahodila s Lašem a Obdržálkem a prvně jmenovaný zakončil snadno do prázdné brány.

Druhá část moc hokejové krásy nenabídla. Zajímavý hokej tak diváci viděli znovu až ve třetí dvacetiminutovce.

Kadani se totiž povedlo snížit, když se v přesilovce prosadil Gombár. To však třebíčské hráče probudilo a v přesilovkách rozhodli. Postupně se prosadili Obdržálek a Sláma, a Třebíč si tak připsala další tři cenné body.

„Měli jsme výborný vstup do zápasu, jako je už poslední dobou tady zvykem. Dneska jsme vsadili všechno na jednu kartu, nastoupili jsme na tři lajny, i když to možná bylo trošku i riziko, protože ti hráči nebyli úplně tenhle týden po zdravotní stránce stoprocentní. Ale riskli jsme to a vyšlo to,“ uvedl po zápase dočasný kouč Horácké Slavie Kamil Pokorný.

„Ve druhé třetině jsme udělali zbytečné fauly, špatné střídání, tam jsme se dostali pod tlak, velice dobře nás držel Tomáš Štůrala,“ pochválil mladého brankáře trenér Pokorný.

„Cením si toho a po hráčích jsem to chtěl po výbuchu v Brodě, aby se obětovali pro tým, lehali do ran a prostě odmakali ten zápas, a to tam myslím dnes bylo, mužstvo se semklo a i díky tomu jsme měli trošku víc štěstí. Při kontaktním gólu na 3:2 se nám podařilo využít přesilovku a ten gól byl pro nás strašně důležitý, a díky tomu jsme dovedli ten zápas do vítězného konce,“ dodal ještě.

Branky a nahrávky: 2. Burian (Dolníček), 8. Nahodil (Laš), 11. Nahodil (Obdržálek, Laš), 48. Obdržálek (Laš), 50. Sláma (Nahodil) – 8. Bauer (Boušek), 46. Gombár (Charousek). Rozhodčí: Florian – Mašek, Hynčica. Vyloučení: 10:11, navíc Přibyl 5 plus do konce utkání – Balázs 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 1570. Třetiny: 3:1, 0:0, 2:1. Třebíč: Štůrala – Hrbáček, Koktan, Sedláček, Sláma, Ostrčil, Gula – Burian, Dolníček, Bartoš – Laš, Nahodil, Obdržálek – Přibyl, Zahradník, Čech. Kadaň: Jarina – Ťupa, Zmeškal, Schmidt, Szakal, Knyazev, Spitzer, Hartmann – Balázs, Boušek, Kuběna – Gombár, Charousek, Bauer – Rohan, Bursík, Polanský - Fábry.

ŠUMPERK – JIHLAVA 6:5 p

Dukla jela do Šumperka s cílem napravit zkrat ze zářijového vzájemného utkání, které doma prohrála 5:6. Jenže její předsevzetí dostalo v sobotu večer hodně hořký nádech. Přestože v závěru druhé třetiny vedla o dva góly (stejně jako ve 3. kole), nakonec odešla znovu poražena.

„Domácí mají ve srovnání s naším týmem zkušenější kádr, navíc dokázali před zápasem posílit. My jsme sice vedli 5:3, ale o výhru jsme se připravili vlastními chybami,“ konstatoval jihlavský kouč Josef Augusta, jehož svěřenci si připsali alespoň bod za porážku v prodloužení.

Branky a nahrávky: 15. Hulva (Z. Sedlák, Chatrnúch), 21. Hulva (Vosátko, Hašek), 24. Zukal (Pospíšil), 39. Pospíšil (Meluzín), 44. Hašek (Noga, Rimmel), 62. Hašek – 1. Bakus (Čachotský, Dobrovolný), 20. Čachotský (Hodek, Bakus), 23. Hodek (Dobrovolný, Bakus), 24. Zeman (Hrbatý), 38. Čachotský (Staněk, Zeman). Rozhodčí: Minář – Goňa, Obadal. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:2. Diváci: 1600. Třetiny: 1:2, 3:3, 1:0 – 1:0. Šumperk: Hylák (38. Daneček) – Vosátko, Andersons, T. Sedlák, Chatrnúch, Rimmel, Zukal – Hašek, Antonovič, Noga – Z. Sedlák, Hulva, Pekr – Meluzín, Podešva, Pospíšil – Janečka. Jihlava: Řehoř - Dobrovolný, Malena, Ficenc, Takáč, Staněk, Novák, Březina – Hodek, Bakus, Čachotský – Fiedler, Rytnauer, Man – Hrbatý, Zeman, Krupka – Bezděk.

HR. KRÁLOVÉ – H. BROD 6:1

Rebelové dostali na ledě Hradce Králové tvrdou lekci. Po středeční vysoké výhře nad Třebíčí (7:0) je východočeský soupeř deklasoval 6:1. „Nebudu se na nic vymlouvat. Hráli jsme prostě špatně. Hradec naopak dobře a vyhrál zcela zaslouženě 6:1,“ zhodnotil utkání trenér Petr Novák.

Po delší době se v brance Rebelů objevil slávistický brankář Stanislav Neruda, který do pražského klubu zamířil právě z Kotliny. A i když inkasoval šest branek, podal velmi dobrý výkon. „Jenom jemu musíme poděkovat, že jsme nedostali ještě víc gólů,“ nechal se slyšet šéf havlíčkobrodské střídačky.

Branky a nahrávky: 6. Koudelka (Moskal, Hendrich), 22. Moskal (Koudelka, Budínský), 29. Šejnoha (Koudelka), 44. Kadlec (Hendrich), 52. Roubík (J. Hruška), 59. Hendrich (Koudelka) – 49. Vyhlídal (Ondráček). Rozhodčí: Horák – Flégl, Šperl. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 1768. Třetiny: 1:0, 2:0, 3:1. Hradec Králové: Luňák – Pazdera, Křetínský, Hendrich, Seidl, Táborský, Čáp, Klement – J. Hruška, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Moskal –Florian, Rapáč, O. Hruška – Šejnoha, Macháň, Berger. Havlíčkův Brod: Neruda (30.–32. Suchan) – Vyhlídal, A. Jelínek, Jebavý, Soldán, Pavlík, Špelda, Šulc, Horváth – Holec, Třetina, Borovanský – Ondráček, Stromko, Vrdlovec – Endál, Knotek, Svoboda – Smith, Dušátko, Vylíčil.

HAVÍŘOV – ZNOJMO 2:1 p

Branky: 58. Šedivý, 62. Sikora – 39. Hradecký. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 - 1:0.

BENÁTKY N. J. – CHOMUTOV 2:4

Branky: 15. a 43. Urban – 44. a 56. Skořepa, 4. Hašek, 27. Duda. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:2.

BEROUN – TÁBOR 2:4

Branky: 20. Hrdel, 28. Kupec – 32. a 56. Mertl, 31. Kudrna, 60. Kotaška. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:2.

VRCHLABÍ – CHRUDIM 4:5 sn

Branky: 40. a 46. Čaloun, 19. Tvrdek, 43. Pácal – 2. Drtina, 7. Rákos, 22. Kaut, 29. Toužimský, rozhodující nájezd Jindřich. Třetiny: 1:2, 1:2, 2:0 - 0:0.

ÚSTÍ NAD LABEM – OLOMOUC 5:2

Branky: 2. Kloz, 3. Mikulík, 6. Šagát, 15. Heřman, 50. Mrázek – 16. Davídek, 22. Polodna. Třetiny: 4:1, 0:1, 1:0.