„Výhru jsme doslova a do písmene ubránili, protože jsme se báli toho, že tříbodové vítězství zase nebude. Nakonec se to povedlo. Za stavu 3:2 už jsem věřil, že vyhrajeme,“ tvrdil po zápase třebíčský kouč Jaromír Šindel.

Jeho svěřenci v utkání ani jednou neprohrávali, přesto měli proti zkušenému soupeři, doplněnému o hráče širšího kádru Pardubic, co dělat, aby dosáhli na výhru.

Domácí poslal v 6. minutě do vedení Marek Laš, když už po pěti vteřinách přesilovky tečoval za Růžičku Slámovu střelu.

„Poprvé jsme odehráli první třetinu podle našich představ. Tedy devatenáct minut a padesát vteřin. Potom jsme zase soupeři nahráli na gól, který ale Lev naštěstí chytil,“ ulevilo se Šindelovi.

V 36. minutě sice srovnal Jan Semorád, ale ještě před druhou sirénou vrátil domácím vedení Petr Zahradník.

„Třebíčští dobře bruslili a zaslouženě vedli. My jsme zápas vyrovnali, škoda obdrženého gólu před koncem druhé třetiny. Ten byl hodně důležitý,“ bilancoval trenér poraženého týmu Martin Hosták.

Po pěti minutách třetí třetiny a vyrovnávacím gólu Zadiny se zdálo, že se diváci dočkají dalšího prodloužení.

Nerozhodný stav vydržel do času 53:56, kdy zlomový gól vstřelil do Růžičkovy branky dorážející Lukáš Nahodil.

Definitivně ale zahnal myšlenky na prodloužení až 21 vteřin před vypršením 60. minuty Marek Laš. „Myslel jsem si, že už hrají power play, takže jsem byl trochu překvapený, že tam stojí gólman,“ přiznal pro klubový web hstrebic.cz střelec večera.

„Nechtěl jsem zkoušet střelu na lapačku, se kterou jsem vyhořel v minulém zápase, takže jsem vystřelil mezi nohy,“ vysvětloval dvaadvacetiletý útočník, který se dvakrát trefil i v minulém kole v Táboře a s šesti góly dohnal Nahodila v klubovém žebříčku kanonýrů.

Po tříbodové výhře se třebíčským hokejistům hodně ulevilo. „Měli jsme nájezdy v hlavách, i když to nikdo neřekl nahlas. Když jsme pak vedli o gól, řekli jsme si, že nejsme žádní srábci a že to prostě dotáhneme,“ prozradil po zápase Laš.

TŘEBÍČ – CHRUDIM 4:2
Branky a nahrávky: 6. Laš (Sláma, Nahodil), 40. Zahradník (Sedláček), 54. Nahodil (Sláma, Odbržálek), 60. Laš (Obdržálek, Nahodil) – 36. Semorád (Rákos), 45. Zadina (Martinec). Rozhodčí: Vampola – Reich, Skopal. Vyloučení: 5:5, navíc Látal (Třebíč) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 1730. Třetiny: 1:0, 1:1, 2:1. Třebíč: Lev – Sedláček, Ostrčil, Bulička, Kaláb, Sláma, Kania, Hrbáček, Koktan – Káňa, Dolníček, Bartoš – V. Burian, Vítek, Látal – Laš, Nahodil, Obdržálek – Čech, Zahradník, Přibyl. Chrudim: Růžička – Toužimský, Malinský, Evan, D. Mocek, Suchý, M. Šeda, P. Mocek, Charousek – Zadina, Martinec, Žák – J. Šeda, Blažek, Bělohlávek – Klejna, Semorád, Rákos – Bláha, Jindřich, Procházka.